Новий генсек НАТО: Україна не готова до членства в Альянсі

Андерс Фог Расмуссен стверджує, що Україні, як і Грузії, ще працювати і працювати над тим, щоб досягти належних стандартів, необхідних для членства в НАТО. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Позиція нового генерального секретаря НАТО Андерса Фога Расмуссена відносно членства України і Грузії в Альянсі базується на попередньому рішенні союзників - ці країни будуть членами організації, коли досягнуть необхідних стандартів.

Про це Расмуссен заявив в понеділок в Брюсселі на своїй першій прес-конференції, відповідаючи на питання журналістів, чи залишаються ці країни «реальними кандидатами».

"Моя позиція така ж, як це було вирішено союзниками по НАТО. Дозвольте мені вам нагадати, що під час бухарестського саміту ми вирішили одностайно, що Грузія і Україна можуть стати членами НАТО в майбутньому, якщо вони досягнуть необхідних стандартів. На цьому етапі вони не досягли необхідних стандартів. Тут і зараз це - гіпотетичне питання", - сказав він.

Расмуссен також нагадав, що в грудні минулого року НАТО прийняло рішення "почати практичну співпрацю з Грузією і Україною, ставлячи за мету розвиток їхніх військових можливостей, реформування їх армій". "Я думаю, це - правильний підхід", - додав він.

При цьому генсек підтвердив позицію Північноатлантичного Альянсу, що Грузія і Україна в майбутньому будуть прийняті в НАТО і Альянс продовжить надавати їм необхідну для цього допомогу.

На саміті НАТО в Бухаресті в квітні 2008 року було заявлено, що Україна, а також Грузія стануть членами Альянсу. В той же час, Києву і Тбілісі відмовили в наданні статусу кандидатів на вступ.

Нагадаємо, Расмуссен приступив до виконання обов'язків на посаді генерального секретаря НАТО 1 серпня, змінивши Яап де Хооп Схеффера.

Читайте також:

Мєдвєдєв: НАТО не повинне затягувати до себе нові держави

Росія порадила Україні провести референдум по НАТО

Литвин: заява про неготовність України до вступу в НАТО заспокоїть українців

США погодились озброїти Грузію для її вступу в НАТО


 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: