Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Новий герб України розробили за радянським зразком

Експерти дійшли висновку, що проект нового герба України не несе в собі нічого нового та копіює стару радянську геральдику, зокрема герб УРСР.

Народні депутати Оксана Білозір (НУ-НС), Ганна Герман (Партія регіонів) та Катерина Ващук (Блок Литвина), які займаються розробкою Великого герба України, взяли за основу нового державного символу герб УРСР.

Такого висновку дійшла громадська колегія при голові Львівської облдержадміністрації, обговорюючи законопроект "Про Великий Державний герб України", зареєстрований у Верховній раді.

За словами начальника управління з питань внутрішньої політики Львівської ОДА Ігор Ожиївського, цей законопроект має пройти обговорення у всіх областях України, а сесії обласних рад мають ухвалити рішення щодо нього.

Як пояснив геральдист Андрій Гречило, один із авторів Малого Державного герба України, запропонований проект герба взагалі так не можна називати, оскільки він не відповідає жодним правилам геральдики:

"Це прототип герба УРСР. Цей герб не має п’ятикутного щита з тризубом та герба Війська Запорізького – козак з мушкетом, що передбачено Конституцією України. Натомість на ескізі ми бачимо мушкет і шаблю, що, як зазначено в описі герба, означає – мушкет розташований так, ніби він знаходиться на плечі козака, який стоїть на сторожі. Крім того, Великий герб використовується переважно у країнах, де є форма правління – конституційна монархія, тобто в Україні достатньо одного герба", - наголосив експерт.

"Просто треба внести зміни до Конституції і замінити словосполучення Малий герб України на герб України. Питання щодо затвердження Великого Герба виникло ще на початку 90-х, через неузгодженість щодо цього питання із комуністичною партією", - пояснив він.

Також під час засідання громадської колегії йшлося про те, що колористика запропонованого герба має бути не переливною – з тону у тон, а однотонною, а зображення хреста на тризубі може призвести до конфліктів, оскільки Україна є полірелігійною державою.

Громадська колегія ухвалила рішення, що на сесію Львівської обласної ради з цього питання має бути подано пропозиції щодо внесення змін до Конституції України у частині визначення єдиного герба держави.

Нагадаємо, нардепи внесли новий проект Великого герба на розгляд Верховної ради ще у вересні. Це був другий варіант герба, розроблений останнім часом.

Нинішній варіант передбачає, що Великим державним гербом України буде зображення золотого тризубця, увінчаного хрестом. Справа і зліва від тризубця знаходяться колоси пшениці, жита і ячменю. У нижній частині герба – зображення перехрещених козацької шаблі і мушкета, покритих синьо-жовтою стрічкою, на якій розміщено девіз "З нами Бог і Україна", а під стрічкою – гілка калини.

Зараз Україна має тільки Малий державний герб - зображення тризуба.

Читайте також:

Депутати запропонували свій варіант Великого герба України

В одеському університеті мили підлогу жовто-блакитним прапором

За наругу над жовто-блакитним прапором саджатимуть на 3 роки

Залиште свій коментар

Вибір редакції