Новий глава МЗС Порошенко терміново вилетів до Кишинева

Петро Порошенко вже взявся до роботи на новій посаді та відправився на саміт лідерів країн СНД, куди раніше прибув Віктор Ющенко.

Петро Порошенко, призначений на посаду міністра закордонних справ, вже взявся до виконання своїх обов'язків. Зокрема, вже за годину після призначення він повинен був вилетіти до Кишинева для участі у саміті глав держав-учасниць СНД.

Про це Порошенко заявив після результативного голосування по його кандидатурі. Він, зокрема, запевнив, що його робота буде ефективною.

"В першу чергу, я думаю не про кабінет, а про справу, саме тому через годину я вилечу в Кишинів на саміт СНД, де і приступлю до роботи", - сказав глава МЗС.

За його словами, зовнішня політика України це той вектор, який має продемонструвати, що вся влада виступає єдиною командою. "Всі суперечки, всі ознаки внутрішньополітичної кризи мають залишатися всередині країни. На зовні політика має керуватися виключно національними інтересами", - відзначив Порошенко та пообіцяв керуватися такими принципами у своїй роботі.

Крім того, за словами міністра, на сьогодні термінового вирішення потребує питання фінансування дипломатичного корпусу. Тому Порошенко пропонуватиме внести зміни до держбюджету, які передбачатимуть збільшення фінансування дипломатичного корпусу.

Відповідаючи на запитання, яким чином будуть вибудовуватися відносини з Росією, глава МЗС зауважив, що ця країна є найбільшим і найважливішим стратегічним партнером України.

"Я сподіваюся, що відносини будуть прагматичні, взаємовигідні та базуватися на повазі суверенітету двох країн", - наголосив Порошенко.

Він додав, що визначиться зі своїм перебуванням на посаді голови Ради Національного банку після консультацій із президентом Віктором Ющенком.

"Робота у раді НБУ здійснюється на громадських засадах, тому я визначуся після консультацій з президентом", - сказав міністр.

Нагадаємо, Порошенка було призначено міністром закордонних справ у п'ятницю, 9 жовтня. Його кандидатуру підтримали 240 депутатів Верховної ради.

До цього Україна не мала голови МЗС із 2 березня, коли з цієї посади було звільнено Володимира Огризка.

У Кишиневі перебуває президент Віктор Ющенко, який бере участь у засіданні Ради глав держав країн СНД.

Читайте також:

Порошенка призначено міністром закордонних справ

Ющенко порадиться з п’ятьма президентами, як здолати кризу

Порошенко переконаний, що Україні дефолт не загрожує

ВідеоПорошенко про своє призначення

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: