Новий конфлікт у ЦВК

Член ЦВК Олександр Чупахін звинувачує голову комісії Володимира Шаповала в ігноруванні волі більшості її членів.

Володимир Шаповал
Архів
Колеги ЦВК знові піддають критиці Володимира Шаповала.
Член Центральної виборчої комісії України Олександр Чупахін звинувачує голову ЦВК Володимира Шаповала в ігноруванні волі більшості членів комісії. 

Про це йдеться у повідомленні прес-служби СПУ.
 
Зокрема, Чупахін ініціював розгляд питання про ухвалення членами Центрвиборчкому рішення про оскарження в апеляційному порядку ухвали Печерського суду Києва від 25 липня, яка встановлює неможливість ухвалення Центрвиборчкомом постанови про виключення кандидатів в народні депутати із списків блоку "Наша Україна".
 
За словами Чупахіна, рішення з даного питання було перенесене на 30 липня 2007 року, оскільки цього дня закінчувався термін подачі апеляційного оскарження. Він наголосив, що незважаючи на вимоги більшості членів ЦВК визначитися з питанням, чи буде Центральна виборча комісія оскаржувати ухвалу Печерського суду, Шаповал відмовився це зробити, фактично проігнорувавши волю більшості членів ЦВК. 

“Тим самим Шаповал позбавив Центрвиборчком права на апеляційне оскарження рішення Печерського суду, і це означає, що рішення Печерського суду набере чинність", - вважає Чупахін.
 
Він нагадав, що 11 травня 2007 року Печерський суд столиці зобов’язав ЦВК повторно розглянути питання про "обнулення" списків блоку "Наша Україна". При цьому 25 липня Печерський суд ухвалив рішення "роз’яснити постанову від 11 травня таким чином, що внесення змін до законодавства України, позбавляє ЦВК після 2 червня 2007 року компетенції вирішення питань про виключення кандидатів в народні депутати з відповідних виборчих списків".

Чупахін зазначив, що одночасно ЦВК не позбавлена необхідності виконання ухвали Печерського суду Києва від 11 травня, і вона не вимагає ухвалення додаткового рішення ЦВК з цього питання. 

"Тобто, з одного боку суд говорить про те що у ЦВК немає компетенції розглядати питання "обнулення" списків, а з іншого - примушує його це робити", - сказав він.
 
На думку члена ЦВК, у своєму роз’ясненні від 25 липня 2007 року Печерський суд ухвалив абсолютно нове рішення, яке заборонене Кодексом адміністративного судочинства.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: