Новий начальник Генштабу: мінімальна безпека держави коштує 20 млрд

Новопризначений головнокомандувач Збройних сил України розповів про свої стратегічні плани на майбутнє.

Новопризначений начальник Генштабу - головнокомандувач Збройних сил України, генерал-полковник Іван Свида вважає, що для мінімального забезпечення безпеки держави необхідно профінансувати армію на 19,8 млрд грн.

Свида повідомив, що найбільш витратними і проблемними є повітряні і військово-морські сили. Також необхідно забезпечувати сухопутні війська та виплачувати зарплату контрактникам.

"Ми проситимемо стільки, скільки нам буде потрібно не тільки на утримання збройних сил, але і на елементарний розвиток. Ця сума вже визначена – нам потрібно 19,8 млрд грн.", - зазначив Свида.

"В ідеалі, щоб ми були всім забезпечені і при цьому армія розвивалася, нам потрібно 30 млрд грн. Оскільки ми розуміємо, що в країні зараз складна ситуація, а, окрім військових, є ще вчителі і медики, то ми визначили мінімально необхідну суму – близько 20 млрд грн. Але ніяк не ті 13 млрд грн, які закладені в проекті бюджету наступного року, з яких 4 млрд грн – спецфонд, а це рахуйте, що цих грошей немає і не буде", - пояснив генерал-полковник.

Він також поділився, що насамперед збирається реалізовувати такі стратегічні напрямки, що не вимагають значних матеріальних витрат, а пов'язані з організаційними питаннями і удосконаленням системи управління.

Нагадаємо, колишній начальник Генштабу Сергій Кириченко подав заяву про звільнення через стан здоров'я. 14 листопада стало відомо, що президент Віктор Ющенко призначив на цю посаду Івана Свиду, який раніше обіймав посаду командувача Сухопутних військ. Офіційно Свиду Ющенко представить особюовому складу 18 листопада.

Читайте також:

Ющенко призначив головнокомандувача армією

В українській армії бойову підготовку проходять лише 4% солдатів

Україна відправила до Косова чергову "партію" миротворців

Ющенко дав Тимошенко два дні, щоб знайти гроші на військо

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: