Новий посол Росії привезе рекомендації, ким міняти Ющенка

У Верховній раді вважають, що новий російський посол буде впливати на виборчу кампанію в Україні.

Новий посол Росії в Україні може привезти з собою рекомендації РФ з приводу кандидатур президента, прем'єр-міністра і голови Верховної ради України.

Таке припущення зробив народний депутат від БЮТ, голова комітету ВР у закордонних справах Олег Білорус.

"Виборча кампанія розпочнеться фактично з вересня. До цього буде йти підготовчий період", - наголосив він.

"Якщо у середині жовтня приїде новий посол, то він привезе з собою нові завдання, нові позиції щодо російських відносин і, можливо, нові орієнтації щодо кандидатур на посади і президента, і прем'єр-міністра, і голови Верховної ради", - додав він.

При цьому Білорус переконаний, що ці рекомендації не будуть робитися відкрито. "Це буде заховано за процедурами, за протоколом і за іншими механізмами дипломатичної служби", - переконаний депутат.

Він також висловив сподівання на те, що позиція Росії щодо України, яку привезе новий посол, "буде нейтрально-доброзичливою і не буде сформульована в режимі тиску на Україну".

"Я думаю, що це буде людина професійна, яка добре знає Україну. Дехто каже, що це може бути Карасін (перший заступник міністра закордонних справ РФ) чи людина, яка добре знає бізнес в Україні", - спрогнозував Білорус.

"В усякому разі, це буде фігура з високим статусом і великим мандатом, тому що програма його діяльності досить велика, проблематика – дуже складна, а вчитися йому тут нема коли. Тому він повинен бути підготовлений і добре обізнаний з новою українською політикою Росії", - додав політик.

Нагадаємо, у четвер, 11 червня президент РФ Дмитро Мєдвєдєв звільнив Віктора Черномирдіна з посади російського посла в Україні. Черномирдін працював на цій посаді протягом восьми років і залишив її за станом здоров'я.

Зараз у дипломатичних колах обговорюються кілька кандидатів на вакантну посаду. Зокрема, послом РФ в Україні можуть стати заступник міністра закордонних справ Росії Григорій Карасін (його кандидатура вважається найімовірнішою), губернатор Санкт-Петербурга Валентина Матвієнко і постійний представник Росії при НАТО Дмитро Рогозін.

Разом із тим, призначення нового посла РФ в Україні повинно відбутися не раніше жовтня.

Читайте також:

Черномирдіна звільнено з посади посла Росії в Україні

На прощання Черномирдін подякував Україні "за все"

Дипломати вже знайшли заміну Черномирдіну

Наступник Черномирдіна буде призначений не раніше жовтня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: