Новий президент ризикує не присягати на Пересопницькому Євангелії

Новообраний президент може присягати не на Пересопницькому Євангелії, а на його факсимільній копії.

Пересопницьке Євангеліє
Пересопницьке Євангеліє беруть тільки в рукавичках
На інавгурації нового президента символ набуття президентської посади Пересопницьке Євангеліє можуть замінити його копією.

Четвертий президент може присягати на факсимільному виданні Пересопницького Євангелія. Накладом у 1000 примірників воно було надруковано на замовлення церковників.

Це сучасне друковане видання спеціально зістарювали, намагалися відтворити всі пошкодження оригіналу та відбитки пальців. Тільки обкладинку поміняли на шкіряну.

Пересопницькому Євангелію наступного року виповниться 450 років. Воно зберігається в Інституті рукопису. В інституті є й давніші книжки, але ця - безцінний раритет, перше Святе Письмо перекладене стародавньою українською мовою.

Старовинну книгу можна брати лише руками у гумових рукавичках, контакт зі шкірою може призвести до псування безцінної реліквії.

Вперше на Пересопницькому Євангелії присягав Леонід Кравчук у 1991 році. Тоді вирішили, що використання для присяги на вірність українському народові радянську Конституцію, не дуже гарний знак. Тому зупинилися на кодексі святих законів.

Леонід Кучма під час присяги від хвилювання залишив свій слід на зображенні апостола Луки. Після цього на президентів наклали обмеження - рукопис під час присяги не відкривають.

Зазначимо, що Єпископ Бердянський і Приморський Єлисей заявив, що у Віктора Януковичає є копія Пересопницького Євангелія.

Він також назвав "неправильним" недавню резонансну заяву прем'єр-міністра Юлії Тимошенко про те, що "рука Януковича ніколи не ляже на Пересопницьке Євангеліє".

"Я думаю, що це не є правильно, - відзначив Єпископ Бердянський і Приморський Єлисей. - Пересопницьке Євангеліє є надбанням усього українського народу і нашої церкви. Це святиня не тільки для прем'єр-міністра, яка вказує, кому класти руку, а кому ні. Я знаю також і про те, що у Віктора Федоровича є копія Пересопницкого Євангелія, що для нього є святинею".

Читайте також:

У Януковича є копія Євангелія, на якому присягає президент

Регіонали звинуватили Тимошенко в образі православних

Янукович розвісить у школах ікони замість власних портретів 

ВідеоПрезидент може не присягати на Пересопницькому Євангелії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: