Новий уряд пообіцяв урізати соцстандарти

У Кабміні кажуть, що українська економіка не може витримати навантаження підвищеними зарплатами й пенсіями.

Сергій Тігіпко
Офіційний сайт Сергія Тігіпка
Сергій Тігіпко
Заради порятунку української економіки уряд буде змушений вдатися до низки непопулярних заходів, зокрема урізати низку пільг та соціальних стандартів. Про це заявив віце-прем’єр-міністр Сергій Тігіпко.

Тігіпко сказав, що "ми наплодили безліч соціальних стандартів, але економіку не можна обдурити". За його словами, Україна може собі "дозволити тільки ті соціальні виплати, які закладені в бюджеті".

"Відмовлятися від пільг доведеться, але треба це робити відкрито, пояснюючи населенню, що зараз економіка не може витримати такі витрати. До того ж якщо сьогодні вдатися до не дуже популярних дій, але провести рішення швидко, то люди не постраждають, а в майбутньому навіть одержать дивіденди", - сказав віце-прем’єр-міністр.

За словами урядовця, дефіцит державного бюджету становить мінімум 35-40 млрд грн. При цьому він підкреслив, що "для його покриття нам потрібні зовнішні позики". За словами Тігіпка, "реальні запозичення за адекватною процентною ставкою може надати тільки Міжнародний валютний фонд".

"Якщо ми продовжимо співпрацю з Фондом, то повинні відразу обумовити, що кредит у розмірі 6 млрд доларів буде направлений на покриття дефіциту бюджету", - сказав він.

Варто зазначити, що прем’єр-міністр Микола Азаров пообіцяв виконати одну з головних передвиборних обіцянок Віктора Януковича і підвищити соцстандарти за новим законом, що набрав чинності з листопада минулого року, який ігнорував Кабмін Юлії Тимошенко.

За ним мінімальна зарплата має бути 869 грн/міс. з листопада 2009 року, а з квітня нинішнього – 884 грн (зараз платять 744 грн, а бюджетникам 545 грн), мінімальна пенсія – 695 і 706 грн (платять 573 грн).

Водночас низка міжнародних фінансових інституцій пропонує Україні допомогу за умови негайного проведення економічних реформ, серед яких є й доволі непопулярні рішення.

Зокрема, Світовий банк порекомендував новому українському уряду встановити максимальний розмір пенсій, підвищення пенсійного віку, зниження пенсійних виплат працюючим пенсіонерам. Крім того, Кабміну радять мінімум вдвічі підняти тарифи ЖКГ для населення.

При додержанні цих умов Світовий банк у 2010 році готовий надати Україні дві позики на суму 850 млн доларів для покриття дефіциту держбюджету.

Читайте також:

Тігіпко вважає Азарова "прем'єром вчорашнього дня"

Україна візьме в борг 850 млн доларів, щоб залатати дірки в бюджеті

Світовий банк: економіка України може ніколи не відновитися

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: