Новий візовий кодекс ЄС: візи для українців коштуватимуть 35 євро

Візовий кодекс ЄС, який набуде чинності 5 квітня, не змінить вартості віз для громадян України. Також в українців не будуть брати відбитки пальців.

Вартість віз до країн ЄС для українців після набуття чинності Візового кодексу Євросоюзу не зміниться і становитиме, як і зараз, 35 євро.

Як пояснив прес-секретар МЗС України Сергій Саєнко, дія Візового кодексу не поширюється на ті країни, з якими ЄС уклав угоди про спрощення візового режиму, а також на Британію, Данію та Ірландію.

Саєнко зазначив, що вартість віз для громадян третіх країн з моменту набуття чинності кодексу (5 квітня) становитиме 60 євро.

Водночас Візовий кодекс надає право для безкоштовних віз для таких категорій: діти до шести років, учні, студенти, аспіранти, які здійснюють подорожі в освітніх цілях, науковці та представники неприбуткових організацій віком до 25 років, які беруть участь у семінарах, конференціях, освітніх і культурних заходах, організованих неприбутковими організаціями.

Зі свого боку, посол з особливих доручень Департаменту консульської служби МЗС України Сергій Альошин зазначив, що для українців не буде запроваджуватися збір біометричних даних.

"На сьогодні на порядку денному такого питання нема", - наголосив він.

За словами Альошина, Візовий кодекс передбачає процедуру оскарження відмови у видачі віз.

Згідно з документом, консульська установа обов'язково має повідомити заявнику причини відмови у видачі віз. Альошин додав, що зараз кількість відмов у видачі віз до країн Шенгенської зони громадянам України зменшилася і становить приблизно 5,4%.

Читайте також:

Довгострокові шенгенські візи прирівняли до посвідки на проживання

Для поїздки в Євросоюз українцям не знадобляться відбитки пальців

Ізраїль введе безвізовий режим для України у травні

Іноземним студентам та вченим дозволили вільно пересуватися по країнах Шенгенської зони

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: