Новий візовий режим з Польщею

Польща вводить новий візовий режим з Україною з 1 грудня цього року. До 20 грудня цього року візи ще будуть безкоштовними.

30 листопада глава МЗС Польщі Радослав Сікорський і посол України в Польщі Олександр Моцик підписали протокол про українсько-польський міжурядовий договір про візовий режим від 30 липня 2003 року, що визначає нові умови одержання віз для українських громадян.

У польському МЗС зазначили, що Польща вводить нові правила у зв'язку із вступом країни в Шенгенську зону з 21 грудня й необхідністю привести у відповідність згаданий договір з угодою Європейського союзу з Україною про лібералізацію візового режиму від 18 червня 2007 року.

Підписаний протокол передбачає видачу безкоштовних віз для 14 категорій громадян України.

"Це значить, що безкоштовні візи зможуть одержати близько половини українців", - зазначили в МЗС.

Однак Польща зможе видавати безкоштовні візи тільки у випадку ратифікації Україною червневої угоди про лібералізацію візового режиму з ЄС.

"Польща, яка гаряче відстоювала підписання угоди про лібералізацію візового режиму між ЄС і Україною, розраховує на швидку ратифікацію договору українською стороною, що уможливить вступ його в дію й у результаті створить можливість для українців скористатися його перевагами..." – йдеться в повідомленні.

У польському МЗС також повідомили, що протокол передбачає безвізовий режим для українців, які мають дипломатичні й службові паспорти. 

Протокол також передбачає видачу візи не пізніше, ніж через 10 днів після подання заявки. Крім того, передбачено широкі можливості для видачі довгострокових віз до 5 років.

Як повідомлялося, 15-16 жовтня Україна й Польща домовилися про новий візовий режим між країнами. Відповідно до досягнутих домовленостей, із грудня для одержання польської візи необхідно надати документи, які підтверджують мету поїздки, наявність коштів на перебування в країні й медичної страховки для країни Шенгену на 30 тисяч євро.

"Шенгенські" візи, дія яких поширюється на 2009 рік, будуть коштувати 35 євро.

З 2008 року у випадку ратифікації угоди України з ЄС про лібералізацію візового режиму безкоштовно зможуть одержувати візи: студенти, пенсіонери, інваліди і їхні опікуни, спортсмени, які їдуть на змагання, близькі родичі українців, які мають дозвіл на перебування в Польщі, журналісти, професійні перевізники, члени екіпажів потягів, діти до 18 років і супроводжуючі їх особи до 21 року, члени офіційних делегацій, чиновники, учасники програм обміну між містами й особи, що подорожують у гуманітарних цілях.

У випадку нератифікації Україною цієї угоди до 2008 року всі візи для українців будуть коштувати 60 євро.

Польща після вступу в Шенген також має намір видавати "національні" візи для українців, що дозволяють перебувати тільки на польській території.

Польща ввела візовий режим з Україною в жовтні 2003 року у зв'язку із вступом країни в травні 2004 року до Європейського союзу.

Україна зберегла безвізовий режим для громадян Польщі в обмін на безкоштовну видачу віз українським громадянам.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: