Новим президентом Гвінеї-Бісау став спікер парламенту

Тимчасового президента довелося призначити задля того, щоб уникнути розпалу критичної ситуації, що склалася в країні.

Спікер парламенту Гвінеї-Бісау Раймунду Перейра прийняв президентську присягу. Він буде керувати країною протягом найближчого часу.

Нагадаємо, що необхідність в його призначенні виникла після того, як 1 березня солдати-бунтівники вбили президента Гвінеї-Бісау Жуана Бернарду Вієйра.

Як заявив один з парламентаріїв, призначення тимчасового президента було зроблено, щоб уникнути посилення ситуації, що склалася в країні. За конституцією Гвінеї-Бісау, у разі смерті президента, вибори нового глави держави повинні відбутися протягом найближчих 60 днів.

Нагадаємо, що за декілька годин до смерті Вієйри в результаті теракту у будівлі генштабу загинув начальник штабу генерал Тагме На Вайе, який був політичним опонентом президента.

Вієйра застрелили військові, коли він виходив зі своєї резиденції. Раніше повідомлялося, що вбивство президента стало помстою солдатів за смерть Тагме На Вайе.

В останні декілька місяців стосунки між генералом і президентом, який перебував при владі майже 23 роки, були напруженими. Наприкінці 2008 року Тагме На Вайе заявив, що прихильники Вієйри намагалися його вбити, а кілька тижнів раніше військові обстріляли резиденцію президента.

Лікарі, що оглядали тіло убитого Вієйри, дійшли висновку, що перед смертю він був жорстоко побитий.

2 березня уряд Гвінеї-Бісау оголосив семиденний траур за загиблим президентом.

Читати також:

Вбито президента Гвінеї-Бісау

Відкрився трибунал з розслідування вбивства ліванського прем'єра Харірі

Поліція знайшла сховище терористів, які розстріляли спортсменів

Гаазький трибунал виправдав екс-президента Сербії
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: