Новини в Україні однобокі

Більшість сюжетів новин на українських телеканалах не дають альтернативних поглядів на події в країні.

Політичні дебати
УНІАН
Після спалаху спроб давати альтернативні погляди на політичні події навесні 2005 року творці телевізійних новин охололи до такого підходу.
Більшість сюжетів новин на українських телеканалах не дають альтернативних поглядів на події в країні. 

Такими є результати контент-анализу українських теленовин, проведеного Академією української преси та Інститутом соціології НАН України, повідомляє "Дзеркало тижня". 

За даними дослідників, лише кожна шоста новина представляє декілька альтернативних точок зору на події в країні. Цей показник залишається незмінним з часів виборів-2006 і є значно нижчим, ніж той, який фіксувався весною 2005 року - в період своєрідного журналістського відродження, стверджують вчені. 

Ще однією особливістю новин на українських каналах є їх коментування. За стандартами журналістики прийнято, щоб новини коментували незалежні експерти. Але в українському телеефірі приблизно половину новин коментують самі журналісти, а ще третину -політики. Частка ж експертів украй мала і складає від семи до одинадцяти відсотків. 

За рейтингом уваги серед політичних інститутів лідирує президент, який значно випереджає Верховну раду і Кабінет міністрів (34%, 24% і 19% відповідно). І він же впевнено зберігає лідерство за рейтингом уваги серед політичних персон, більш ніж на 10% випереджаючи Віктора Януковича (30,3% і 18,5% відповідно). Водночас кожний четвертий сюжет про Ющенка має сумнівний або негативний характер. 

Помітним є прогрес українських тележурналістів у розміщенні посилань на джерела інформації. Під час виборів 2004 року в окремі місяці до 18% новин йшли без вказівки на те, звідки журналісти взяли інформацію. Зараз цей показник не перевищує 10%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: