Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Про оцінку роботи В'ятровича, декомунізацію та відносини з поляками: що казав новий голова Інституту нацпам’яті Дробович

Сам В'ятрович негативно оцінив призначення Дрогобича.

Новий голова Українського інституту національної пам’яті Антон Дробович розповів, що йому подобались не всі рішення попередника Володимира В'ятровича та його команди. Про це він розповів 20 листопада в інтерв'ю виданню "Історична правда". ТСН.ua нагадало, які думки відстоює Дрогобич та що він робитиме на посаді.

Чому боровся за посаду голови УІНП?

- Хочу зробити офіційну політику пам'яті в Україні більш виваженою та ліберальною.

Три речі, які є особистими пріоритетами у національній політиці пам'яті: результативність та зрозумілість діяльності УІНП для платників податків. Щоб інституція не сприймалася як рупор агітації, ідеологічної боротьби чи пропаганди, а стала зрозумілим для громадян інструментом налагодження суспільного діалогу та зміцнення здорової ідентичності.

Історична чесність та посилення інтелектуальної моди на критичне мислення в питаннях політики пам'яті.

Збільшення рівня інклюзивності офіційної пам'яті – докладати більше зусиль із збереження пам'яті про спільну історію українців та українських поляків, євреїв, вірмен, татар, греків, болгар та інших. Ми є дуже різноманітною політичною нацією і це має краще відчуватися в діяльності УІНП.

Оцінка роботи В'ятровича

Дробович вважає, що Володимир В'ятрович і його команда зробили багато роботи і дуже голосно заявили про неї.

- Мені подобаються далеко не всі рішення та методи, якими вони діяли. Деякі речі хочеться переробити або завершити в інший спосіб. Але слід віддати належне цим людям – це чи не перший випадок в історії української незалежної держави, коли хтось так пристрасно і рішуче здійснював гуманітарну політику. Вони мали волю, силу і чин. Чи сподобалося це більшості громадян? Щодо цього є питання.

Польсько-українські відносини

На його думку, в українсько-польських дискусіях щодо Другої світової війни червоною лінією є історична правда, чесність. Лише нею не можна нехтувати. Решта є значно менш принциповою.

Дробович вважає, що декомунізація ще не завершена.

- Тут ще слід багато над чим попрацювати як в площині юридичній, так і в практичній, особливо, що стосується буденного мислення громадян.

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України обрав нового главу Українського інституту національної пам’яті. Ним призначили Антона Дробовича.

Довідка: Антон Дробович — кандидат філософських наук, експерт у сфері освіти і культури, дослідник міфології та сучасних комунікацій, арт-критик, член Правління Молодіжної Асоціації Релігієзнавців. Працював доцентом кафедри культурології Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та експертом Інституту суспільно-економічних досліджень. 2014 року захистив кандидатську дисертацію з філософії, паралельно із роботою в ІСЕД викладав, має понад 50 наукових публікацій, співавтор навчально-методичних посібників та програм.

Працював на посаді радника Міністра освіти і науки України, керівника служби стратегії музейного планування та розвитку НКММК "Мистецький Арсенал". 

Відео "Я зробив, скільки зміг": Володимир В'ятрович пішов з посади голови Інституту національної пам'яті

Уряд сьогодні звільнив його за згодою сторін. В'ятрович обійняв цю посаду одразу після Революції гідності. За його активної участі в Україні відбулися декомунізація та відкриття архівів КДБ. Водночас саме з В'ятровичем пов'язують погіршення українсько-польських відносин, адже він різко критикував закони Польщі щодо волинської трагедії.  

"Я зробив, скільки зміг": Володимир В'ятрович пішов з посади голови Інституту національної пам'яті

Залиште свій коментар

Вибір редакції