Новий глава УГКЦ будуватиме Патріархат

Предстоятель УГКЦ Святослав зазначив, що буде працювати над розвитком Української греко-католицької церкви та отриманням статусу Патріархату для УГКЦ.

Глава УГКЦ Святослав Шевчук_4
УНІАН
Новий глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) заявив, що будуватиме Патріархат. Про це повідомили в Департаменті інформації УГКЦ.

"Патріархат ніколи не спускається згори, він завжди виростає знизу. Ми повинні навчитися бути собою. Ми завжди беремо приклад з когось, захоплюємося чимось, але не вповні розуміємо самих себе", - наголосив Предстоятель УГКЦ.

На думку Блаженнішого Святослава, надзвичайно важливим є для УГКЦ її богословська традиція. "Богослов'я формується відповідно до тих доктринальних викликів, у яких живе Церква. Тому ми мусимо сьогодні будувати свою богословську ідентичність, розвивати своє богослов'я в усіх галузях, які б писали книги, вели серйозні історичні і богословські канонічні дослідження", - відзначив очільник греко-католиків.

Нагадаємо, 31 березня відбулася зустріч Блаженнішого Святослава із Папою Бенедиктом XVI. Як розповів Верховний Архиєпископ УГКЦ, під час зустрічі з Папою Римським не йшлося про створення Патріархату УГКЦ. За його словами, метою візиту було засвідчити "повну єдність" Церкви із Апостольською Столицею.

"Наш візит до Святішого Отця не мав на меті вести мову про Патріархат чи про ті наші давні прагнення такого розвитку і завершеного статусу нашої Церкви. Мета візиту – засвідчити нашу видиму і повну єдність з Апостольським Престолом. Очевидно, я розумію зацікавлення нашої Церкви. Ми будемо розвиватися, але рішення про надання статусу Патріархату належить до компетенції Святішого Отця. З нашого боку надмірної настирливості не було і не буде з цього приводу. Ми будемо працювати", - відзначив Предстоятель УГКЦ.

Читайте також:

Новий глава українських греко-католиків зійшов на престол

Папа Римський привітав нового главу греко-католиків українською мовою

Священиків греко-католицької церкви до співпраці схиляють силовики

Новий глава УГКЦ сподівається, що Янукович буде його поважати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: