Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Новий міністр культури Бородянський поки не бачить причин для змін закону про мову

Він вважає, що закон потрібно виконувати.

Новопризначений міністр культури, молоді і спорту Володимир Бородянський не бачить причин для внесення змін до закону про українську мову.

Про це він сказав в інтерв'ю Громадському радіо.

"Що стосується мови, то я вважаю, що є закон про мову, який треба виконувати. І я поки що не бачу причин, щоб анонсувати якісь зміни в цей закон", – зазначив Бородянський.

Міністр зазначив, що попри те, що народився у Західні Україні, він все життя розмовляв російською мовою. Але тепер, коли зайняв посаду урядовця, Бородянський перейшов на українську.

"Постійно розмовляю українською я вже місяць, і мені подобається. Це такий період, коли я використовую слова, які я забув, я їх раніше не використовував, мова стає більш яскравою, я більш якісно можу висловлювати свою думку, мене захоплює процес оволодіння мовними нюансами", – сказав він.

Володимир Бородянський також зазначив, що люди, які розмовляють російською, не є творцями "русского мира". Також він не погоджується, що президент Володимир Зеленський був творцем "русского мира".

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім автори документи запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Зеленський пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

Відео З 16 липня набув чинності закон про мову, ухвалений у квітні

Українською - у ресторані, в магазині, в спортклубі, в лікаря та в перукаря. Віднині кожен може розраховувати на обслуговування державною, якщо того прагне. Також згідно із документом, уся передвиборча агітація і теледебати відтепер мають відбуватися  українською, попереджають у Нацраді.    

З 16 липня набув чинності закон про мову, ухвалений у квітні

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції