Новий міністр охорони здоров'я розповів, як наводитиме лад з карантином і коронавірусом

Дата публікації
Перегляди
33к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Новий міністр охорони здоров'я розповів, як наводитиме лад з карантином і коронавірусом

Фото: УНІАН

В Україні слід навести лад з карантином, який запровадили задля протидії поширення коронавірусу в Україні, вважає міністр охорони здоров'я Максим Степанов.

В Україні слід навести лад з карантином, який запровадили задля протидії поширення коронавірусу в країні.

Про це новий міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів в ефірі ТСН.19:30.

За його словами, наразі є велика кількість випадків, коли є порушення карантину, а тому це слід змінімізувати.

"Ми повинні звести правила: з одного боку жорсткі, а з іншого боку розумні", - наголосив міністр.

Вони стосуються групи ризику — літніх людей, а також тих, хто має хронічні захворювання. "Для того, щоб вони залишалися вдома, їх треба забезпечити всім необхідним", - каже глава МОЗ і наголошує, що це має бути спільна робота його відомства, Міністерства фінансів та місцевої влади.

За його словами, медики застосовуватимуть наявні алгоритми і схеми лікування, які дозволяють вилікувати хворих на недугу. "У нас нема часу чекати на науково доведені клінічні дослідження", - каже міністр.

Новопризначений міністр охорони здоров'я розповів про план приборкання коронавірусу

Новопризначений міністр охорони здоров'я розповів про план приборкання коронавірусу

Глава МОЗ наголошує, що наразі слід працювати далі, зокрема, розгортати мобільні шпиталі, аналізувати готовність лікарень.

"Я вважаю, що мінімум місяць ми втратили. Не хочу нікого критикувати. Та з огляду на ситуацію, ми втратили мінімум місяць", - наголосив він і додав: "Краще готуватися до найгіршого варіанту, але щоб в нас його не було. Сто відсотків, ми не маємо гаяти часу", - зазначив Степанов.

Ситуацію з коронавірусом Максим Степанов назвав війною. "Ми просто потрапили в епіцентр військових дій. Хочу навести приклад: від перших випадків захворювання на коронавірус у Китаї до ста тисяч минуло два з половиною місяці, від трьохсот до чотирьохсот тисяч — подолали за три дні. І все це відбувається в Україні", - каже голова міністерства.

Степанов наголосив на незадовільному стані медицини. "У нас є наші захисники — це лікарі і медичний персонал. Той стан, у якому зараз перебувають вони, з точки зору протоколів лікування, з точки зору засобів індивідуального захисту, з точки зору заходів з боку держави - це така катастрофічна ситуація. Якщо почнуть вибувати вони, то ми з цією катастрофою просто не впораємося", - вважає очільник МОЗ.

Важливо, аби в Україні не повторився італійський чи іспанський сценарії, каже Степанов: "Дуже важливо дотримуватися карантинних заходів".

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Дата публікації
Перегляди
33к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація