Новий проект пенсійної реформи представлять вже сьогодні

За новим проектом пенсійної реформи, жінки будуть отримувати надбавки за кожен перепрацьований рік.

Після тривалого обговорення прийняття пенсійної реформи учора, 31 травня, провалилося - парламент погодився відкликати урядовий законопроект. Тепер в парламенті готують новий проект, який можуть представити на розгляд депутатів вже сьогодні.

"Як відомо, президент назвав березневий проект цієї реформи не відповідним інтересам людей і дав команду Кабміну готувати новий проект. Уряд зайнявся ним, проте при цьому не відкликав старий. І тепер, коли постало питання про те, що можна починати розгляд нового проекту, просто необхідно для нього очистити місце, тобто відкликати старий", - розповів перший замголови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов, пише Сегодня.

За словами Чечетова, новий варіант пенсійної реформи може з'явитися в парламенті вже сьогодні: "Усі його положення доки розповісти не можу, проте знаю про ключову зміну, яка торкається термінів виходу жінок на пенсію".

За словами депутата, у новому законопроекті буде передбачений трирічний перехідний період, протягом якого жінки зможуть самі вибирати, - виходити на пенсію в 55 років, чи вийти пізніше, але за кожен перепрацьований рік отримувати істотну надбавку до пенсії.

У колишньому проекті пенсійної реформи передбачалося підняття пенсійного віку жінок з 55 до 60 років впродовж 10 років, підняття пенсійного віку держслужбовців з 60 до 62 років, а також збільшення обов'язкового стажу для отримання повної пенсії з 25 до 35 років і для отримання соціальної пенсії (половина від мінімальної) - з 5 до 15 років.

Як відомо, реалізація пенсійної реформи залишається в переліку ключових зобов'язань України для отримання чергового траншу кредиту МВФ. При цьому розпочати її потрібно було ще в березні.

У березні Верховна рада відклала розгляд пенсійної реформи до початку квітня. Депутати вирішили доопрацювати законопроект, але ухвалити його в квітні так і не наважились.

Між тим, МВФ продовжує наполягати, що пенсійна реформа має бути ухвалена відповідно до положень, прописаних у програмі співробітництва Фонду з Україною.

Реформа передбачає поступове підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років, щорічно він повинен збільшуватись на 6 місяців починаючи з 2011 року. Для чоловіків, що працюють на державній службі, пенсійний вік повинен бути підвищений до 62 років з 2013 року.

Читайте також:

Україна за місяць виконає усі умови МВФ

Євросоюз може заморозити фіндопомогу Україні через проблеми з МВФ

Рада знову відклала підвищення пенсійного віку

Кабмін шукатиме альтернативу МВФ

В МВФ розповіли, коли Україна отримає наступний транш

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: