Новий проект закону про місцеві вибори може призвести до корупції

У партії "Сильна Україна" вважають, що новий проект закону про місцеві вибори, який обмежує участь у них партій, загострить політичну корупцію в Україні.

Новий проект закону про місцеві вибори може призвести до політичної корупції, а найбільш абсурдною новацією проекту закону є норма, що обмежує участь у виборах тих партійних осередків, які були зареєстровані менш ніж за 365 днів до моменту їх проведення.

Про це у Києві заявив заступник голови партії "Сильна Україна" Костянтин Бондаренко, повідомили у прес-службі партії. За його словами, прийняття цієї норми призведе до того, що чиновники будуть вирішувати, за кого люди можуть голосувати, а за кого ні.

Він також повідомив, що у "Сильної України" на сьогодні зареєстровано 462 осередки, які можуть брати участь у виборчій кампанії відповідно до нового порядку. "Це досить непоганий показник на тлі інших політсил, але все одно ми вважаємо, що в даній ситуації закон писався просто для того, щоб законсервувати ту систему, яка склалася станом на 2009 рік, тобто ще до президентських виборів", – додав політик.

Він також зазначив, що законопроект Олександра Єфремова загострить політичну корупцію та актуалізує питання купівлі політичних партій. "Відомо, що одна з політсил, досить розкручених, яка має не так багато зареєстрованих організацій на місцях, сьогодні веде переговори про купівлю політичних партій або про те, щоб очолити ту чи іншу політпартію, у якої є зареєстровані організації, але немає електоральної підтримки" , - повідомив Бондаренко.

За словами політика, у новій редакції закону є й низка інших сумнівних моментів, зокрема щодо того, що територіальні виборчі комісії можуть формуватися тільки парламентськими партіями. "Є парламентське представництво, є представництво на місцях, і я не думаю, що їх потрібно змішувати. На мою думку, ця норма є неприпустимою", – зазначив заступник голови "Сильної України".

Крім того, Бондаренко впевнений, що широкої дискусії вимагає і положення про неучасть блоків політичних сил у місцевих виборах. "Місцеві вибори стануть своєрідною "репетицією" парламентських. На підставі закону про місцеві вибори буде створюватися закон про вибори до парламенту. І якщо Партії регіонів вдасться провести цей закон і вибори на його основі, то у неї з'явиться спокуса найближчим часом зорганізувати дострокові парламентські вибори", – підкреслив Бондаренко.

У свою чергу, керівник Комісії з юридичних питань та судової реформи партії "Сильна Україна" Олександра Павленко додала, що критичним моментом є і розширення повноважень виборчої комісії. "Повноваження до такої міри необмежені, що майже неможливо захистити права того, хто звернувся зі скаргою", – зазначила Павленко. Вона також додала, що таких моментів у законі в цілому багато, і партія готує зауваження до цих пропозицій з точки зору як українського, так і міжнародного законодавства.

Читайте також:

Місцеві вибори обійдуться державі у мільярд гривень

У ПР пообіцяли вдосконалити закон про місцеві вибори

Рада ухвалила законопроект про місцеві вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: