Новий рік Україна зустріне із сніговими заметами, хуртовинами, сильними морозами та ожеледицею

Дата публікації
Новий рік Україна зустріне із сніговими заметами, хуртовинами, сильними морозами та ожеледицею

В Україні на Новий рік випаде сніг / opogode.ua

Надзвичайники попереджають про погіршення погодних умов.

Сьогодні майже на всій території України буде йти сніг. На дорогах можлива ожеледиця. Така погода триматиметься аж до Нового року – 31 грудня.

Про це повідомляє прес-служба Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Різке погіршення погодних умов спостерігатиметься у зв'язку з переміщенням активних циклонів з Балкан. Внаслідок цього на всій території України очікуються сильні опади, хуртовини, снігові заметілі, ожеледь, уточнив директор Українського гідрометцентру Микола Кульбіда.

Зокрема, 27-28 грудня у південній частині, східних, Дніпропетровській, Кіровоградській, Полтавській областях, а 28 грудня і в Сумській області прогнозується сніг, мокрий сніг (на півдні з дощем), місцями сильні опади, ожеледь, налипання мокрого снігу, хуртовини. Пориви вітру сягатимуть 15-20 м/с, у Криму та Приазов'ї - місцями 25-30 м/с.

Також 29 грудня та вночі 30 грудня черговий циклон зумовить в Україні сильний сніг та хуртовини, снігові замети у центральних та Одеській областях. У південній частині - сильний мокрий сніг та дощ, налипання мокрого снігу, ожеледь. Швидкість вітру посилюватиметься до 15-20 м/с, у південних та центральних областях - 25-30 м/с.

У результаті складних погодних умов, на переважній частині території утвориться сніговий покрив висотою 10-40 см та ожеледиця на дорогах.

На акваторії Чорного та Азовського морів очікується штормова погода: посилення вітру до 19-24 м/с, 29 грудня - пориви вітру до 25-30 м/с, висота хвиль на Чорному морі сягатиме 2-4 метри, на Азовському – 1,3-2 метри.

Поступове послаблення та припинення опадів і явищ спостерігатиметься лише вдень 30 грудня та протягом 31 грудня. Добова температура у ці дні  вночі фіксуватиметься до 13-20° морозу, вдень - до 8-14° морозу.

Поступове покращення погодних умов фіксуватиметься вже з 3 січня, проте сніговий покрив збережеться. Середньодобова температура сягатиме 8-10° морозу.

Нагадаємо, коли в жовтні випав перший сніг, українці по ньому ходили босяка і ховалися від хуртовини за парасольками.

Наступна публікація