Україні пророкують посилення безладу в судовій системі

Україні пророкують значне послаблення незалежності судової влади та самих суддів через новий закон про судоустрій, що набув чинності.

Закон про судоустрій та статус суддів, що набув чинності напередодні, багато в чому суперечить європейським нормам, кажуть правозахисники й експерти. Голова правління Центру політико-правових реформ Ігор Коліушко вважає, що слід чекати значного послаблення незалежності судової влади та самих суддів.

"Це проявляється в тих повноваженнях, які отримує Вища рада юстиції. А її склад не відповідає європейським стандартам для органу, який має застосовувати дисциплінарну відповідальність до суддів", - заявив він.

Виконавчий директор Української Гельсинської спілки з прав людини Володимир Яворський каже, що Вища рада юстиції як політичний орган, який формується президентом та парламентом, "сьогодні є на дві третини залежним від однієї політичної сили".

Він не виключив масових звільнень суддів та втрати тими, хто залишиться на посаді, будь-якої незалежності від виконавчої влади.

Верховний суд, на думку правозахисника, може лишитися без роботи, бо всі суперечки вирішуватимуться виключно вищими судами. А сама система судів розпорошиться між господарськими, кримінальними, цивільними та адміністративними судами.

Яворський очікує від цього значних затримок розгляду справ та посилення безладу в судочинстві.

Правозахисник також вважає, що створення ще однієї інстанції - Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних та кримінальних справ, пор яке повідомили в адміністрації президента, це передбачене новим законом.

Крім того, на думку Явроського, жодного прискорення розгляду справ чи якогось впливу на судочинство це не справить.

Читайте також:

В Україні набули чинності нові правила судоустрою

Янукович доручив створити ще один суд

В Україні дозволили судочинство російською мовою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: