Новий закон зробив кожного суддю залежним від волі Януковича

Ухвалений закон позбавив суддів можливості оскаржити власне звільнення в будь-якому суді України, віддавши таке право Вищому адміністративному суду України, що є підконтрольним органом Аждміністрації Президента.

Ухвалення закону №6109 Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення зловживань правом на оскарження тепер ставить кожного суддю України в залежність від волі Президента України Віктора Януковича.

Як зазначає видання Лівий берег, тепер Вища рада юстиції (ВРЮ) одержала реальну можливість простою більшістю (а не двома третинами голосів, як раніше) звільняти "за порушення присяги" будь-якого суддю, навіть у разі його неявки на засідання. Раніше поважною причиною неявки судді вважалось лікарняне, а тепер на перше засідання ще запрошують, а на другому – просто звільняють. Так, на першому ж після схвалення закону засіданні ВРЮ, 17 травня, Раді настійно рекомендували звільнити 9 суддів, що "провинилися". Наступного тижня планують відправити слідом ще 14. А оскаржити подібне рішення опальному судді можна буде лише у Вищому адміністративному суді України, рішення якого є остаточним.

При цьому Лівий берег зазначає, що більшість членів ВАСУ орієнтована саме на Президента. Очікувати ж Януковичу каверзи з боку ВРЮ теж не доводиться. Орган, що відає призначенням і звільненням суддів, цілком і повністю йому підконтрольний. Точніше – члену фракції Партії регіонів Сергію Ківалову. На даний час ВРЮ очолює кум Ківалова - Володимир Колесніченко, зазначає видання.

Нагадаємо, авторами закону є депутати з групи Андрія Портнова, що у команді Януковича - новачки. Новим законом вони неабияк прислужились Президенту, атже тепер суди, ВРЮ, ВАСУ і ВР стають частинами одного цілого - взаємозалежними, взаємоконтрольованими і цілком та повністю підвладними Банковій.

Читайте також:

Через підвищення акцизів ціни в Україні зростуть на 30%

Рада зайнялась боротьбою з відмиванням брудних грошей

Київський адмінсуд постановив, що людина пішла від мавпи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: