Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Новобранців на Житомирщині змусили стрибати вночі з парашутом

Хлопці отримали перший незабутній досвід перебування в небі.

У Житомирі призовники здійснили свої перші стрибки з парашутом. Випробовували на сміливість новачків не лише вдень, а і вночі, а орієнтуватись у темряві значно важче, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Страшно – жахливо, але велике бажання маю стрибнути", - зізнавалися хлопці. Досвічені заспокоюють молодих: "Все буде добре, головне – виконувати команди і не приймати своїх рішень". Уже в гелікоптері хтось стискає кулаки, а хтось – губи. Новачки нервуються, але слабкості не виявляє ніхто: "Все нормально, все добре". Групуються та один за одним стрибають.

ВідеоУ Житомирі призовники здійснили свої перші стрибки з парашутом

Випробовували на сміливість новачків не лише вдень, а і вночі. А орієнтуватись у темряві значно важче. Як юнаки переступали через свої страхи, аби ступити на шлях десантника – у сюжеті.  

У Житомирі призовники здійснили свої перші стрибки з парашутом

У них є 800 метрів висоти, три секунди відреагувати та відкрити парашут, а потім – плавно приземлитись. Призовники ще й встигають зафільмувати перший у житті стрибок. "Офігіти, не передати просто, це кайф!" - зізнаються одні. "Незабутні почуття, це прекрасно. Доки не спробуєш, не передати словами", - додають інші.

Фотогалерея Стрибки з парашутами і бойова стрільба: Генштаб опублікував захопливе відео з навчань бригад ВДВ (12 фото)

До кожного із хлопців інструктор шукає підхід та допомагає перебороти хвилювання: "Налаштувати – особистим прикладом показати, що це безпечно і нічого такого в цьому немає. Страх в борту – це природня реакція організму". Кому боязно вдень – не знають, що на них очікує вночі, бо попереду чекають більш важкі стрибки. Для приземлення там використовують ліхтарики. "В принципі, не так страшно, як вдень, бо нічого не видно", - жартують військові.

Інструктори пояснюють, що вночі технологія стрибка та сама, але висота вже менша – 600 метрів замість 800. А ось приземлятися важче, бо нічого не видно: "Треба знайти, куди приземлитися, куди розвернутися по вітру. Це більш травмонебезпечно". Але в новоспечених парашутистів і вночі це добре виходить. І такий стрибок їм навіть подобається більше.

Раніше цього літа у Мережі показали відео, на якому 100-річний ветеран Другої світової війни стрибнув з парашутом з висоти чотирьох кілометрів. Про це він мріяв протягом багатьох років.

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції