Нового главу УГКЦ обиратимуть 21 березня

Синод єпископів Української Греко-Католицької церкви 21 березня збереться у Брюховичах біля Львова для обрання верховного архиєпископа.

Синод єпископів Української Греко-Католицької церкви для обрання верховного архиєпископа розпочнеться 21 березня у реколекційному центрі імені патріарха Йосифа Сліпого у Брюховичах біля Львова.

Відповідний Декрет з цього приводу 11 лютого у Києві, при Патріаршому соборі Воскресіння Христового підписав адміністратор Української Греко-Католицької Церкви архиєпископ Ігор (Возьняк).

"До участі у Синоді скликаються всі єпископи Української Греко-Католицької Церкви, члени Синоду єпископів УГКЦ, особливо ті, які силою права мають важкий обов'язок брати у ньому участь", - наголошує преосвященний владика Ігор (Возьняк).

Виборчий Синод УГКЦ скликаний на підставі норми канону 128, пункту 3 Кодексу канонів Східних Церков. Члени Синоду єпископів УГКЦ будуть залишатися у місці проведення Синоду до підтвердження вибору Святішим Отцем та офіційного проголошення нового предстоятеля УГКЦ.

Як раніше повідомлялося, 10 лютого у Києві блаженніший Любомир (Гузар) розповів про те, що цього дня Папа Бенедикт XVI прийняв його зречення від уряду верховного архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви. Відповідне прохання до Святішого Отця Глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років. Згідно з канонічним правом, до обрання нового Глави УГКЦ Адміністратором Церкви призначений архиєпископ Львівський владика Ігор (Возьняк).

Блаженніший Любомир очолив УГКЦ десять років тому, після смерті свого попередника на престолі Мирослава Івана (Любачівського). Він став першим предстоятелем Церкви, обраним спеціальним Синодом єпископів після виходу Церкви із підпілля та здобуття Україною незалежності. За блаженнішим Любомиром збережуться усі титули та почесті, належні його санові.

Читайте також:

Гузар запропонував об'єднати всі церкви: Московський патріархат збентежений

Гузар спокійний за греко-католицьку церкву: без нього нічого не розвалиться

Священиків греко-католицької церкви до співпраці схиляють силовики

ВідеоНового главу УГКЦ обиратимуть 21 березня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: