Новоградові-Волинському три чверті тисячоліття

Житомирщина готується відсвяткувати 750-річчя міста Новограда-Волинського. Ювілей святкуватимуть 24-26 серпня.

Звягельський дзвін (Фото: ua.vlasenko.net)
Завдяки ювілеєві Новограда-Волинського продовжать розкопки літописного міста Звягеля (Фото: ua.vlasenko.net).

Як передає кореспондент УНІАН, враховуючи визначну історичну цінність Новограда-Волинського, що має відомі пам`ятки архітектури, археології, історії та культури, 19 грудня 2006 року Верховна рада України ухвалила постанову про відзначення на державному рівні 750-річчя міста. Згідно з постановою було створено оргкомітет свята, до складу якого ввійшли представники центральної та міської органів виконавчої влади. 

Оргкомітет затвердив план заходів, який передбачає реконструкцію, реставрацію та ремонтні роботи, а також культурне та рекламно-інформаційне забезпечення свята. 

Зокрема, завершується реконструкція міського Парку культури та відпочинку, міського Палацу культури імені Лесі Українки, міського стадіону “Авангард” та парку Перемоги. 

Також укладено угоду з інститутом археології НАНУ про продовження археологічних розкопок на городищі літописного міста Звягеля, які розпочалися 16 червня. Наразі триває активна підготовка до Міжнародної науково-краєзнавчої конференції “Звягель – Новоград-Волинський: від сивої давнини до сьогодення”, що відбудеться з 3 по 6 липня.
У рамках Програми відзначення 750-річчя першої літописної згадки про Новоград-Волинський - великий комплекс фольклорно-етнографічних та культурних заходів: від виставок робіт юних художників до конкурсу на кращий проект розвитку рідного міста. 

До ювілею міста також видано календарі, значки, брошури, інвестиційний довідник, листівки з місцевими краєвидами, готується до видання фотоальбом. 

Ювілейні заходи відбуватимуться 24, 25 та 26 серпня 2007 року.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: