Новорічні привітання Ющенка найбільше подобаються селянам

За даними соціологів, у містах людям більше до вподоби були новорічні привітання, виголошені попередником Ющенка Леонідом Кучмою.

73% українців позитивно (або скоріше позитивно) ставляться до традиції телепривітання глави держави на Новий рік і лише 14% - негативно, або скоріше негативно. На селі найкраще сприймають вітання від Віктора Ющенка, у містах – Леоніда Кучми. Такі результати опитування громадської думки, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

На відміну від мешканців Заходу, Центру і Півночі, мешканці Сходу, Півдня і особливо Донбасу менш позитивно сприймають традицію звернення керівника країни на Новий рік. Ймовірно, що на відповіді респондентів вплинув чинник негативного ставлення до чинного глави держави.

Старші люди більш позитивно ставляться до цієї традиції, ніж молодь. Водночас позитивне ставлення значно переважає негативне в усіх вікових групах.

Жінки також більш позитивно ставляться до традиції, ніж чоловіки. Особливих розходжень у відповідях респондентів, залежно від рівня освіти, не помічено.

38% опитаних говорять, що їм подобалися новорічні звернення всіх трьох президентів України однаково. Водночас 13% найбільше вподобали звернення Кучми, по 8% - Ющенка та Леоніда Кравчука.

Респонденти, які позитивно ставляться до традиції виголошення на Новий рік привітань від глави держави більш позитивно оцінили звернення кожного з трьох президентів України.

Цікаво, що звернення Кучми більше подобаються прихильникам Віктора Януковича і Сергія Тігіпка, Кравчука - прихильникам Володимира Литвина та Юлії Тимошенко, чинного президента – відповідно його ж прихильникам.

Географічно розклад наступний: новорічні привітання Ющенка найбільше подобаються або подобались на Заході, Кравчука – в Центрі, Кучми – на Півдні.

На мешканців Сходу і Півночі, вочевидь, найменше впливає електоральний чинник: їм подобаються новорічні звернення усіх трьох президентів. А Донбас, як вже говорилось, просто найбільш негативно ставиться до цієї традиції та усіх трьох президентів.

Дослідження групи "Рейтинг" було проведено з 28 листопада до 7 грудня. За цей час було опитано 2 тисячі людей віком від 18 років і старші по всій території країни. Похибка дослідження не перевищує 3%.

Читайте також:

Ющенко наказав розібратися, чому в Полтаві не люблять його, Мазепу і Петлюру

Соцопитування: Кожен п'ятий українець не знає, за кого голосувати

Народженого в Закарпатті хлопчика назвали Януковичем

Ющенко розповів про диктатуру "тигра з бубликом"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: