Новозбудовані київські храми віддають Московському патріархату

Отець Юрій розповів, що спонсор будівництва нового собору на Теремках поставив релігійну громаду перед фактом: або переходите до Московського патріархату, або втрачаєте храм.

Українська православна церква Московського патріархату отримала в Києві новий храм, який спершу будувався для Української автокефальної православної церкви (УАПЦ).

Напередодні Покрови УПЦ МП був висвячений великий Свято-Преображенський собор на Теремках, який спочатку будувався для УАПЦ. Однак більшість членів громади не схотіла змінювати конфесію, і тому собор на свято був напівпорожнім.

Представники УАПЦ, які починали будівництво, пояснили ситуацію тим, що його спонсор вступив до Партії регіонів.

Як розповів настоятель церкви Бориса та Гліба отець Юрій Бойко, який був ініціатором зведення нового храму, спонсор будівництва - бізнесмен Ігор Лисов - вступив до Партії регіонів, а невдовзі поставив релігійну громаду перед фактом: або переходите до Московського патріархату, або втрачаєте храм.

"Храм збудував спонсор за кошти комерційної структури, на землі цієї ж структури. Розпоряджатися храмом, передавати його тій чи іншій громаді він має право. Але є духовна складова – на цьому місці громада УАПЦ молиться з 1991 року. Всі чотири роки ми були всередині храму, брали участь у будівництві, окрім найскладніших робіт", - зауважив священик.

У новоосвяченому Свято-Преображенському соборі у літургії брали участь єпископи і гості з Російської православної церкви. У храмі можна було побачити представників київського бізнесу та політикуму. Однак коментувати перехід храму до іншої конфесії всі вони відмовляються.

Прес-секретар предстоятеля УПЦ МП Георгій Коваленко наголосив, що ані переходу від однієї конфесії до іншої, ані конфлікту між релігійними громадами не було.

"Він був і є нашим храмом. Люди, які його будували, звернулися до предстоятеля із проханням освятити його. У день освячення там проводив службу єпископ Хмельницький та Переяславський Олександр, а паралельно ішла служба у храмі УАПЦ. Не було жодних конфліктів. Сподіваємося, це стане прикладом мирного співіснування поруч двох храмів, двох конфесій", - зауважив Георгій Коваленко і висловив сподівання, що згодом УАПЦ разом із храмами приєднається до УПЦ Московського патріархату.

Голова Адміністрації президента Сергій Льовочкін запевнив, що про "церковний переворот" на Теремках нічого не чув. Але пообіцяв розібратися та поновити справедливість.

"Я дам доручення розібратися в ситуації на Теремках. І незалежно від того, хто де сповідується і молиться із працівників Адміністрації президента, всі толерантно ставляться до усіх конфесій. Усім громадянам України, згідно з позицією президента, будуть забезпечені рівні права", - підсумував Льовочкін.

Читайте також:

У Вінниці відкриють пам'ятник Папі Римському

Сімферополь відмовився надати УПЦ КП ділянку для будівництва церкви через підтримку бандерівців

У львівській церкві Ющенка зобразили поруч з Богородицею

Московський патріархат заборонив греко-католикам будувати храм в Одесі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: