НРУ: Гроші за перебування ЧФ йдуть на російські школи і вузи в Севастополі

Кошти, отримані як компенсація за перебування ЧФ РФ на території України, використовують на створення російськомовних шкіл, дитсадків.

Компенсаційні кошти, які Росія виплачує Севастополю за перебування Чорноморського флоту (ЧФ) Росії на території Україні, використовуються для підтримки російської гуманітарної та соціальної політики, стверджує лідер Народного руху України (НРУ) Борис Тарасюк.

"У 2010 році я робив депутатський запит в МЗС (Міністерство закордонних справ - ред.) про те, куди витрачаються кошти, отримані як компенсація за перебування ЧФ РФ на території України. Виявилося, що Росія під виглядом компенсації фактично цементує власні позиції в місті" , - зазначив він.

Зокрема, згідно з інформацією, що надійшла у відповідь від МЗС, за відповідні гроші функціонує філія Московського державного університету та 4 філії інших вузів РФ, побудована російськомовна школа і російськомовні дитячі сади, побудовані житлові будинки для моряків ЧФ РФ, міститься музей Чорноморського флоту, театр імені Лавреньова, відремонтовано Будинок офіцерів флоту, Матроський клуб, пам'ятник затопленим кораблям.

"Тепер очевидно, куди в минулому році були витрачені 25,8 мільйона гривень, виділених Севастополю російською стороною. Якби навіть була надана повна сума в розмірі 38 мільйонів, то ми розуміємо, яким чином ці кошти були б освоєнні, - сказав Тарасюк. - Більш того, ці гроші освоєні під безпосереднім контролем російської сторони", -, додав він.

Він також додав, що російська сторона несвоєчасно сплачує місту компенсаційні кошти за перебування Чорноморського флоту Росії на території Україні. За його словами, цього року Севастополь вимагає, щоб субвенція з державного бюджету України за перебування Чорноморського флоту Росії становила не 117,2 мільйона гривень на рік, як передбачено міським бюджетом-2011, а як мінімум 214 мільйонів гривень, як пропонувала влада.

Як повідомлялося, Російська Федерація несвоєчасно сплачує місту компенсаційні кошти за перебування Чорноморського флоту РФ на території України, заявив голова Севастопольської міської ради Юрій Дойников.

Читайте також:

Росія заборгувала Україні 12 мільйонів за флот

Командувач ЧФ РФ зібрався захищати "рідну Україну"

Путін похвалив Азарова за трату грошей від ЧФ Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: