НСЖУ оприлюднила заяву щодо обшуків у приміщеннях "1+1 media"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Правоохоронці продовжують розслідування скандалу з так званими "плівками Гончарука".

Національна спілка журналістів України стурбована обшуками у приміщеннях "1+1 media" (редакція програми "Секретні матеріали") та у помешканнях журналістів телеканалу "1+1".

Про це йдеться в заяві, яку оприлюднив на своїй сторінці у Faceboook голова НСЖУ Сергій Томіленко.

"Обшуки мають насамперед відбуватися у фігурантів викривальних матеріалів, а не на роботі та вдома у їхніх авторів. Служба безпеки України не повинна залякувати журналістів і демонструвати готовність застосовувати свій репресивний арсенал проти українських ЗМІ та їхніх працівників", - ідеться в заяві.

У НСЖУ вважають, що "обшуки на одному з провідних національних телеканалів - це чіткий сигнал тривоги для всіх журналістів: держава готова зазіхати на право журналістів тримати у таємниці свої джерела, а утиски свободи слова називати "необхідними слідчими діями".

Національна спілка журналістів України закликає:

  • Службу безпеки України надати переконливе обґрунтування необхідності проведення надзвичайних заходів - обшуків у журналістських приміщеннях та домівках;
  • парламентські комітети - з питань свободи слова, гуманітарної та інформаційної політики - невідкладно провести спільне засідання, на якому заслухати представників СБУ та "1+1 media" щодо проведених обшуків;
  • журналістів та ЗМІ виявляти журналістську солідарність та максимально висвітлювати всі обставини як цього інциденту, так і будь-якої справи, яку правоохоронці чи спецслужби порушують проти журналістів чи ЗМІ.

"Національна спілка журналістів України постійно інформуватиме міжнародних партнерів про розвиток надзвичайної ситуації - обшуки спецслужбою редакційних приміщень групи "1+1" та журналістських помешканнях", - запевнили в НСЖУ.

Національна спілка журналістів України стурбована обшуками у приміщеннях “1+1media” (редакція програми «Секретні...

Опубліковано Sergiy Tomilenko Середа, 5 лютого 2020 р.

Як повідомлялося, правоохоронці продовжують розслідування скандалу з так званими "плівками Гончарука" та пошук тих, хто здійснив запис. 5 лютого генеральний прокурор Руслан Рябошапка заявив про "фінішну пряму" у справі, а ввечері цього ж дня правоохоронці прийшли з обшуками до офісу "1+1 медіа".

Першим про обшуки повідомив народний депутат з фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський, який був ведучим програми "Гроші" на "1+1". Згодом у трансляції на YouTube Дубінський заявив, що обшук відбувається в редакції програми "Секретні матеріали".

Пізніше стало відомо про обшуки за домашніми адресами трьох журналістів: Дениса Данька, Євгена Куксіна та Олександра Низовцева.

"Двоє з журналістів дійсно працюють у департаменті журналістських розслідувань. Один не працює на "1+1" давно", - розповів керівник департаменту журналістських проєктів Максим Шиленко.

Відео СБУ проводить обшук у редакції програми "Секретні матеріали" на 1+1 медіа

Обшуки на 1+1 медіа. У редакції програм "Гроші", "Українські сенсації" та "Секретні матеріали" Служба Безпеки України проводить обшук. Слідчі обшукують робочі місця та вилучають комп'ютерну техніку. Причини обшуків невідомі. Читайте також: У компанії заявили про порушення журналістської недоторканності та тиск. 

СБУ проводить обшук у редакції програми "Секретні матеріали" на 1+1 медіа

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції