НСЖУ закликала прессекретарку Зеленського вибачитися перед журналістами за "некоректну поведінку"

НСЖУ закликала прессекретарку Зеленського вибачитися перед журналістами за "некоректну поведінку"

Фото: фото: Юлія Яценко

Юлія Мендель та Офіс президента повинні переглянути ставлення до журналістів.

Національна спілка журналістів України звернулася до Офісу президента та прессекретарки президента Юлії Мендель із закликом переглянути ставлення до журналістів, вибачитися за "некоректні заяви та прикрі ситуації, які трапилися".

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook голова НСЖУ Сергій Томіленко.

"Прессекретар президента не має права фізично перешкоджати роботі журналістів. Чи дружні обійми, чи відштовхування-відтягування - це не та поведінка, з якою журналісти мають миритися", - наголосив він, висловивши солідарність із журналістами програми "Схеми: корупція в деталях" і американським журналістом Крістофером Міллером, який працює в Києві для "Радіо Свобода".

На думку Томіленка, перешкоджання журналістській діяльності - найгірша з можливих реакцій влади.

"Влада в усьому світі шукає формати уникання неконтрольованих контактів із незалежними журналістами. І це природньо. Чиновник (як і кожна людина) боїться незручних запитань. Нова владна команда має будувати коректні стосунки із журналістами, визнаючи, що спілкування із незалежними медіа - це важливий обов’язок демократичної влади, відповідальної перед громадянами", - резюмував голова НСЖУ.

Прес-секретар Президента не має права фізично перешкоджати роботі журналістів. Чи дружні обійми, чи...

Опубликовано Sergiy Tomilenko Пятница, 27 сентября 2019 г.

Нагадаємо, журналіст "Радіо Свобода" Сергій Андрушко хотів поставити Зеленському запитання щодо розслідування програми "Схеми" про главу Офісу президента Андрія Богдана, але Мендель відштовхнула його. Згодом Мендель пояснила, що журналісти не мають порушувати безпеку першої особи, а також повинні "бути цивілізованими".

На тлі цього скандалу інші журналісти почали розповідати історії, як працівники ОП повелися з ними.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Наступна публікація