НУ-НС ініціює відставку Табачника у вівторок

НУ-НС вимагатиме в Ради розглянути питання про відставку міністра. Втім, нунсівці не виключають, що глава ВР спробує врятувати Табачника.

Фракція "Наша Україна - Народна самооборона" наполягатиме на розгляді під час засідання Верховної ради 30 березня питання щодо відставки міністра освіти й науки Дмитра Табачника. Про це заявив народний депутат від НУ-НС Віктор Матчук.

Однак, додав він, це питання ще потрібно узгодити на Погоджувальній раді парламенту.

На думку Матчука, не виключено, що спікер Володимир Литвин постарається "заховати це питання десь на самому дні" з тих, які буде запропоновано для обговорення у першу чергу, щоб таким чином до нього не дійшла черга.

"А можливо й навпаки, Литвин постарається поставити його першим, щоб його швиденько "проскочити" і щоб питання про відставку Табачника не набрало достатньої кількості голосів, адже чим більше це питання знаходитиметься у стадії обговорення, тим більше голосів воно буде набирати", - зауважив народний депутат.

Відповідаючи на запитання про те, чи зручно буде фракції НУ-НС голосувати за відставку Табачника, враховуючи той факт, що у нього заступником працює чоловік голови ради "Нашої України" Віри Ульянченко, Матчук зазначив, що у даному випадку мова не про чоловіка Ульянченко, і навіть не про Табачника, а про ту лінію, яку він проводить.

"Саме по собі прізвище Табачника не викликає взагалі ніяких емоцій, ні негативних, ні позитивних, - зазначив народний депутат. - Але скасовувати незалежне зовнішнє оцінювання, робити кроки назустріч російській мові за рахунок української, вводити знову вступні іспити у ВНЗ, які у дуже багатьох випадках були джерелом корупції, просто неприпустимо".

Нагадаємо, Дмитро Табачник був призначений міністром освіти 11 березня у складі нового уряду Миколи Азарова. Його призначення викликало хвилю протестів, студенти багатьох міст оголосили акцію "Табачник, іди геть!". Активісти кампанії вважають, що керувати освітою в Україні не може людина з чіткими проросійськими поглядами.

Табачника звинувачують у поширенні неправдивих даних про ОУН-УПА, в пропаганді російської мови в Україні та у фальсифікації конкурсу "Великі Українці", в результаті якої переможцем не став Степан Бандера.

Депутат від НУ-НС В’ячеслав Кириленко одразу після призначення Табачника міністром освіти вніс до парламенту проект постанови про його звільнення. НУ-НС мотивував це "антиукраїнськими висловлюваннями і негативним ставленням до національної ідентифікації українців" Табачника.

Читайте також:

Опудало Табачника відправили потягом до Москви

Освітяни почнуть масові акції протесту у Києві за відставку Табачника

Табачник отримав СМС із біографією вбитого бандерівцями міністра

Табачник розповів, що поганого в українізації освіти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: