НУ-НС не змогла увійти в коаліцію

Вчора на засіданні фракції НУ-НС 36 депутатів підтримали угоду про коаліцію.

Оскільки усього у фракції 72 депутат, то не вистачило одного голосу, аби оголосити, що більшість НУ-НС підтримала коаліцію з БЮТ і Блоком Литвина.

Голова фракції В’ячеслав Кириленко та його заступник Роман Зварич утрималися під час голосування.

За даними видання, "Комерсант-Україна", остаточний варіант коаліційної угоди відрізняється від попереднього. Зокрема, НУ-НС наполіг на внесенні пункту про заборону внесення змін до Конституції, а також про вступ до НАТО.

Зварич - Кириленко
УНІАН
Керівники фракції утрималися під час голосування
Ключові зміни стосуються регламенту діяльності нової коаліції. "Сторони не мають права вето на кадрові пропозиції фракцій в рамках узгоджених квот", - такий пункт з'явився в коаліційній угоді за пропозицією БЮТ. Також угода фактично передбачає можливість існування коаліції навіть, якщо у ній буде менше 226 депутатів.

До пріоритетних завдання коаліції додалися два нових блоки, які стосуються сфери національної безпеки та зовнішньої політики. У цій частині йдеться про зобов'язання сторін покращити фінансування армії і виділити кошти для переведення її на контактну основу, посилити відповідальність за прояви сепаратизму.

Пріоритетним вектором зовнішньої політики коаліція пропонує визначити курс на європейську та євроатлантичну інтеграцію. Водночас в угоді записано, що вступ України до НАТО можливий тільки після прийняття цього рішення на референдумі.

Сьогодні о 9 годині продовжиться засідання фракції НУ-НС.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: