НУ-НС обіцяє двопалатний парламент

Блок "Наша Україна - Народна Самооборона" вважає введення двопалатного парламенту пріоритетом конституційної реформи.

Блок "Наша Україна - Народна Самооборона" вважає введення двопалатного парламенту пріоритетом конституційної реформи.

Про це повідомила прес-служба НУ-НС.

Також серед таких пріоритетів конституційної реформи представник блоку Микола Оніщук назвав забезпечення єдності виконавчої влади, реформування системи місцевого самоврядування, адміністративно-територіальну реформу, завершення судової реформи.

Верховна рада
УНІАН
Верховна рада може стати двопалатною
Зі слів Оніщука, на тлі змін функцій державних адміністрацій очевидна необхідність підсилити роль президента в питаннях формування уряду.

"Бачиться доцільним, щоб глава держави за результатами парламентських виборів доручав лідерові блоку або партії, що перемогли на виборах, сформувати персональний склад уряду й подати його президентові, такий уряд стає повноважним за умови одержання вотуму довіри в парламенті, тобто схвалення його програми діяльності", - вважає Оніщук.

Він висловлює впевненість, що таку концепцію повинні підтримати всі політичні сили, представлені у Верховній раді, оскільки мета реформи - не наділити надмірними повноваженнями той чи інший інститут влади, зокрема президентський, на чому сьогодні так багато спекулюють.

"Більша частина з перерахованих положень є в програмах партій, які ввійшли до парламенту, як-то - судова реформа, посилення впливу органів місцевого самоврядування, забезпечення єдності виконавчої влади, роль глави держави як гаранта функціонування інститутів влади й захисту конституційних прав і свобод громадян", - зазначає він.

Оніщук упевнений, що є можливість внести зміни до Конституції через парламент, з подальшим їх схваленням на референдумі.

Як повідомляв iPlus, у червні президент Віктор Ющенко озвучив ідею ввести двопалатний парламент.

Цю ідею розкритикували лідери Блоку Юлії Тимошенко, Соціалістичної й Комуністичної партій.

У березні 2003 року тодішній президент Леонід Кучма пропонував створити двопалатний парламент, верхня палата якого обиралася б із представників регіонів, а нижня - від політичних партій.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: