НУ-НС підтримала Тимошенко і вимагає звіту Януковича

В НУ-НС заявили, що угода по ЧФ грубо порушує Конституцію і провокує ще більший розкол країни.

Фракція НУ-НС візьме участь у позачерговій сесії парламенту щодо угоди по російському флоту в Криму.

Про це повідомила прес-служба фракції.

"Депутати фракції НУ-НС підпишуться під вимогою для скликання позачергової сесії Верховної ради щодо угоди по ЧФ Росії в Криму та візьмуть участь в такому засіданні парламенту", - йдеться у повідомленні.

Як відомою, раніше лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що її фракція скликає на суботу позачергову сесію Верховної Ради у зв'язку продовженням перебування в Україні Чорноморського флоту.

Крім того, лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко заявив, що ця політична сила вимагатиме негайного - на найближчому засіданні парламенту - особистого звіту президента перед Верховною радою щодо угоди про продовження терміну перебування ЧФ РФ.

НУ-НС вимагатиме внесення відповідного пункту у порядок денний найближчого засідання Верховної ради, йдеться у повідомленні.

За словами Мартиненка, підписана президентами України та Росії угода "не просто грубо порушує Конституцію, але й провокує ще більший розкол країни, ніж це було під час президентських виборів 2004 року", зазначила прес-служба.

"Іноземна військова база в Україні є загрозою національній безпеці та перекреслює шанси України на рух до Європи", - зазначив він.

"Вражають також намагання української влади провести де-факто конституційні зміни в обхід всіх процедур, звівши їх до звичайної ратифікації, для якої потрібно всього 226 голосів", - наголосив Мартиненко.

"Пояснення просте: в цьому складі парламенту конституційної більшості для такого рішення ніколи не набереться", - зазначив він.

"Наша фракція разом з іншими опозиційними силами - як у Верховній Раді, так і позапарламентськими - зробить все можливе для того, аби не допустити вступу в силу неконституційної", - заявив Мартиненко.

У свою чергу, лідер партії "За Україну", депутат від НУНС В'ячеслав Кириленко закликав опозиціонерів об'єднатися в парламенті і не допустити ратифікації нової угоди про перебування ЧФ РФ.

"Опозиції, яка може об'єднатися хоча б по ключових питаннях, слід не допустити ратифікації цієї міждержавної угоди в парламенті", - наголосив він.

Читайте також:

Тимошенко скликає на суботу позачергову сесію Ради

Янукович дозволив ЧФ РФ залишитись в Криму ще на 25 років

Рада і Держдума синхронно ратифікують угоду по ЧФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: