НУ-НС: Путін образив тисячі українських ветеранів

Народні депутати від НУ-НС підготували проект постанови Верховної ради, у якій пропонують засудити висловлювання Володимира Путіна, які принижують патріотичні почуття українців.

Народні депутати від НУ-НС Ірина Геращенко та Ольга Герасим'юк звернулися до МЗС із закликом дати належну оцінку заяві прем'єра РФ Володимира Путіна, що Радянський Союз і без України все одно переміг би у Великій Вітчизняній війні.

Депутати переконані, що своїми словами Путін принизив пам'ять мільйонів українців, які загинули у боях проти фашизму і образив тисячі українських ветеранів, "які сьогодні ще живі і для яких День Перемоги - найголовніше свято у житті".

"Це ляпас десяткам ветеранських організацій, які об'єднують, ще живих переможців над фашизмом. Це образа кожної української родини, яка втратила своїх рідних у війні", - заявили вони.

Геращенко і Герасим'юк нагадали, що загальні демографічні втрати України у Другій світовій війні – включно з убитими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими й тими, що рушили у вигнання разом із відступаючими нацистами, становлять не менше 14 млн людей - від 40% до 44% від загальних людських втрат СРСР.

На думку депутатів, заява Путіна "яскраво свідчить про те, яким буде омріяний Кремлем спільний підручник історії, ідея написання якого так ревносно підтримується Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України".

"Очевидно, мета такого підручника одна - знівелювати роль України в новітній історії Європи, переписати її, викласти під кутом зору Кремля", - не виключили нардепи.

Вони підготували проект постанови Верховної ради, у якій пропонують депутатам засудити висловлювання, які принижують патріотичні почуття українців і нівелюють внесок українців у Другій світовій війні.

16 грудня Володимир Путін заявив, що Росія перемогла б у Великій Вітчизняній війні, навіть якби Україна не входила до складу Радянського Союзу. За його словами, статистика часів Другої світової війни свідчить, що найбільших втрат зазнала саме РРФСР – більше 70%.

"Це означає, що війна виграна, не хочу нікого кривдити, за рахунок індустріальних ресурсів РФ. Це історичний факт, це все у документах", - резюмував він.

Офіційно МЗС України відмовилося коментувати це висловлювання, зазначивши, що у них поки немає щодо цього позиції. Однак директор Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин нагадав, що усі народи колишнього СРСР можуть вважати себе переможцями у Великій Вітчизняній війні.

Читайте також:

У МЗС заперечили Путіну: фашизм перемогли всі народи СРСР

Путін: Росія виграла б Велику Вітчизняну війну і без України

Розвідка розсекретила наказ Гітлера про знищення українців

Україна й Росія визнали створення спільного підручника з історії нереальним

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: