НУ-НС: українські партії фінансують злочинні угруповання

У НУ-НС заявили про необхідність контролювати джерела фінансування українських партій, інакше вони можуть бути підконтрольні злочинним угрупованням чи іншим державам.

Необхідно законодавчо забезпечити можливість контролю за джерелами фінансування українських партій.

Про це заявив депутат від групи "Народна самооборона" (НУ-НС) Віктор Шемчук.

За його словами, в інакшому випадку у політичні та виборчі процеси будуть проникати кошти як з тіньової економіки, так і зі злочинних угрупувань.

"Я більш ніж упевнений, що на сьогоднішній день частина партійних кас різних організацій формуються організованими злочинними угрупуваннями або їх активними учасниками", - сказав депутат.

"Ситуація, що склалася з виборчим законодавством взагалі і з діяльністю партій зокрема призводить до того, що на сьогодні ніхто не контролює джерела поповнення бюджету партій, їх каси", - зазначив Шемчук.

За його словами, існуючі законодавчі норми, які передбачають публікацію звітності політичних партій, але не передбачають відповідальності у випадку приховування даної інформації, забезпечують практичну відсутність фінансового контролю.

"Вивчаючи цю ситуацію, я направив депутатські запити до Мін'юсту та Генпрокуратури", - сказав він.

"Виявилося, що Міністерство юстиції не проводить таких перевірок, а Генпрокуратура, відповідно до чинного законодавства, не має права проводити такі перевірки без якихось сигналів", - повідомив Шемчук.

На його думку, відсутність контролю за джерелами наповнення партійних кас може призвести до того, що політичні партії будуть фінансуватися з сумнівних джерел.

"Без механізму фінансового контролю над політичними партіями ми не можемо бути впевнені, що завтра у нас не буде створена, наприклад, "партія організованого злочинного угрупування", або "партія неплатників податків", або партія, яка фінансується з джерел інших країн або інших держав, у тому числі і їх спецслужбами", - вважає Шемчук.

Як приклад він наводить ситуацію у Криму. "Для прикладу можна подивитися, що відбувається в цьому плані у Криму. Я більш ніж упевнений, що тут є політичні організації, які створюються на гроші інших держав та їхніх спецслужб", - заявив він.

Читайте також:

З понеділка в Україні розпочинається передвиборча кампанія

Кіровоградські "нунсівці" відмовилися від партії і підтримали Тимошенко

Оксана Білозір вийшла з партії "Єдиний Центр"

Януковича звинуватили у вбивстві Партії регіонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: