НУ-НС: відмова України від вступу в НАТО порушує Конституцію

У НУ-НС пояснили, що заява міністра закордонних справ про відмову України від вступу у НАТО суперечать Основному законові, а сам Янукович розробив стратегію про вступ до Альянсу ще 2008 року.

Український моряк піднімає прапор НАТО
Заяви про відмову від вступу в НАТо суперечать Конституції
Заяви про те, що Україна поки не буде вступати в НАТО, суперечать Конституції і законодавству.

Про це заявив депутат від НУ-НС, лідер "Народного Руху" Борис Тарасюк.

Коментуючи заяви міністра закордонних справ Костянтина Грищенка про те, що вступ України до НАТО знімається з порядку денного, Тарасюк сказав, що Грищенко "порушив закон", зробивши таку заяву.

"Це законодавчо закріплене положення. Стаття закону про основи національної безпеки. Таким чином, говорити про цю заяву, як про таку, що має хоча б якусь легітимність, немає ніяких абсолютно підстав ", - зазначив він.

Тарасюк нагадав, що під час того, як Грищенко керував Міністерством закордонних справ, урядом Віктора Януковича було підготовлена і схвалена стратегія соціального і економічного розвитку України на 2004-2015 роки.

"У цьому документі чітко записані плани про вступ України в НАТО", - йдеться у повідомленні.

"Те ж стосується й президента Януковича, під редакцією якого і була схвалена ця стратегія, яка передбачала, що Україна вступить до НАТО в 2008 році", - зазначив Тарасюк.

Депутат нагадав, що 4 серпня 2006 року був підписаний універсал національної єдності, серед підписантів був і нинішній президент.

"Там чітко записано про вступ України до НАТО. Тоді у мене знову виникає питання: нинішній президент підписав цей універсал в гонці за тим, щоб його призначили прем'єр-міністром? Або він дійсно так вважав?", - сказав Тарасюк.

Як повідомлялося, раніше міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що Україна продовжуватиме розвивати відносини з НАТО, але питання про членство в цій організації знімається з порядку денного.

Грищенко нагадав, що ідея членства України в Альянсі не користується підтримкою більшості українців і деструктивно впливає на ефективність зовнішньої політики України.

В свою чергу президент Янукович в ході свого візиту до Львова заявив, що Україна поки не готова до вступу в НАТО. "Якщо говорити про вступ до НАТО, сьогодні це нереально для нашої країни. За критеріями НАТО ми повинні мати думку більшості населення", - заявив він.

Читайте також:

Янукович вважає нереальним вступ України в НАТО

Україна офіційно відмовилась від членства у НАТО

Реформи Януковича пересварять коаліцію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: