НУ-НС вимагає відставки кількох міністрів

Зокрема, голову Мінтрансзв'язку звинувачують у відмиванні грошей через офшорні зони. Рудьковський вже спростував ці звинувачення.

Микола Рудьковський
УНІАН
Миколу Рудьковського звинувачують у серйозних корупційних діях.
Представник виборчого блоку "Наша Україна - Народна самооборона" Геннадій Москаль вимагає відставки міністрів Миколи Рудьковського, Василя Цушка та Нестора Шуфрича.

Про це, за повідомленням офіційного інтернет-сайту блоку Ну-НС, Москаль сказав на прес-конференції. 

“Ми вимагаємо, щоб пішли у відставку міністри, делеговані соціалістами, пан Рудьковський і пан Цушко, а разом з ними і міністр з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич”, - сказав Москаль.

Особливу увагу представник НУ-НС звернув на Рудьковського, звинувативши його у відмиванні грошей через офшорні зони.

Зокрема, Москаль оприлюднив інформацію про те, що “поліція Мюнхена звернулася до Міністерства внутрішніх справ із запитом перевірити офшорні компанії, проти яких були порушені кримінальні справи за відмивання брудних коштів у сумі 8,8 мільйонів євро і 8 мільйонів доларів”.

За словами Москаля, власником цих компаній є брат українського міністра транспорту та зв'язку Сергій Рудьковський, який знаходиться в Україні, а ці компанії зареєстровані на Британських Віргінських островах, а також у Лівані.

"Під час перевірки було встановлено, що сам міністр Рудьковський особисто здійснював тиск на керівництво "Криворіжсталі" і Одеського припортового заводу для того, щоб за демпінговими цінами була відпущена на цю суму продукція, яка надалі була переправлена, а гроші - відмиті через офшорні компанії", - також сказав Москаль. 

Щодо Нестора Шуфрича, Москаль повідомив, що блок НУ-НС звернувся до прокурора Черкаської області з вимогою "все-таки порушити" кримінальну справу за справою про підкуп нинішнім головою МНС виборців під час виборчої кампанії 2002 року (7 червня 2005 року прокуратура Черкаської області порушила кримінальну справу за фактом підкупу виборців на довиборах у 2002 році народного депутата в окрузі №201. За результатами цих довиборів Шуфрич став народним депутатом). 

Щодо Василя Цушка, Москаль зазначив, що під час його роботи в Міністерстві внутрішніх справ в Україні збільшилась кількість як загальних злочинів, так і кількість тяжких і особливо тяжких злочинів, а також кількість дорожньо-транспортних пригод з тяжкими наслідками.

За словами Москаля, МВС сьогодні певною мірою спотворює інформацію про стан злочинності в країні. Представник НУ-НС також вважає, що Цушко фактично самоусунувся від виконання обов’язків міністра внутрішніх справ, а заяви окремих політиків від коаліції про те, що начебто голову МВС отруїли, не підкріплені жодними фактичними доказами.

"За те, що він (Цушко) керує міністерством з ліжка, його прозвали лежачим поліцейським", - сказав Москаль, додавши, що нинішні проблеми МВС полягають у відсутності якісної законодавчої бази та професійного керівництва.

“Я цілком погоджуюся з тією критикою, яка була озвучена прем`єром під час підсумкового засідання Кабіну про те, що нинішній уряд недостатньо боровся з корупцією”, - також наголосив Москаль.

Нещодавно голова Мінтрансзв'язку прозвучав звинувачення, що пролунали на його адресу. Зокрема, Микола Рудьковський заявив, що Секретаріат президента фальсифікує компромат на політичних опонентів. 

Сьогоднішні звинувачення Москаля міністр назвав “проявом кучмізму в чистому вигляді, коли правоохоронні органи отримували завдання фальсифікувати компромат на політичних опонентів”. 

Рудьковський переконаний, що “на Банковій продовжується лицемірна політика фактично кримінального переслідування опонентів, яка суперечить базовим принципам демократії, верховенства права і навіть людської етики”. 

“Такі кроки Секретаріату президента, підконтрольних йому правоохоронних органів і політичних сил, свідчать про те, що, на жаль, навіть дуже гіркий досвід кучмізму нас нічого не вчить. Зараз політика президентського табору така сама - вони просто цинічно прикрили кучмістські методи помаранчевим шарфом, але під ним нічого не змінилось. Ми чудово пам’ятаємо, як Кучма хотів на третій строк: і рішення суду було відповідне, і до останнього розроблялись якісь сценарії так чи інакше йому залишитись при владі. Зараз Ющенко робить так само, незаконно призначивши вибори”, - зазначив Рудьковський.
 
“Більш того, вже через два с половиною роки на посаді, він вже на тій стадії, на якій був Кучма після десяти років правління”, - переконаний міністр.
 

Геннадій Москаль
УНІАН
Геннадій Москалль розкритикував низку міністрів.
Водночас, вважає Рудьковський, “справжня влада на Банковій належить не президенту, а його канцелярії. Мукачівське угрупування приймає всі політичні рішення, час від часу дозволяючи президенту філософствувати про роль нації”. 

Щодо своєї причетності до відмивання грошей через офшорні зони, міністр заявив: "Я ніякого відношення до всього, що було сказано, не маю. І для цього було досить можливостей у пана Москаля й всіх інших, будучи на своїх посадах, щоб установити хоча б до чогось мою причетність". 

Міністр також додав, що доручив своїм юристам звернутися в суд з позовом до учасника блоку "Наша Україна-Народна самооборона", колишнього представника президента в Криму Геннадія Москаля, який озвучив обвинувачення блоку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: