НУ-НС затвердив свої квоти

Політрада блоку НУ-НС визначила свої квоти в системі влади після створення нової коаліції. У середу очікується підписання коаліційної угоди.

Луценко-Тимошенко-Кириленко
УНІАН
Лідери БЮТ і НУ-НС обіцяють незабаром оприлюднити угоду про коаліцію.
Політрада блоку "Наша Україна - Народна самооборона" у вівторок, 16 жовтня, прийняла низку рішень. 

Про це РБК-Україна повідомив член політради НУ-НС Юрій Кармазін. 

За його словами, зокрема, були прийняті рішення про припинення роботи Центрального виборчого штабу і підзвітних штабів блоку. Політрада також обговорила принципи роботи майбутньої коаліції. 

Кармазін повідомив, що під час засідання політради було ухвалено рішення, що сторона, яка висуває свого представника на посаду в міністерстві або відомстві несе повну відповідальність за відповідну сферу діяльності.

Як розповів Кармазін, політрада блоку у вівторок сьогодні не обговорювала кандидатури на ті або інші посади, але розподілила квоти в уряді, парламенті й інших відомствах між БЮТ і НУ-НС (міжблокове квотування). 

Міжпартійне квотування ще не завершене і продовжується. Окрім цього, Кармазін відзначив, що посади міністрів оборони, закордонних справ, внутрішніх справ і глави СБУ не обговорювалися, оскільки ці кандидатури пропонуватимуться виключно президентом України.

Крім того, було обговорено 12 першочергових законопроектів, ухвалення яких необхідно здійснити до затвердження кандидатури прем'єр-міністра. У цьому питанні, за словами Кармазіна виникла дискусія по законодавчих проектах про імперативний мандат і збільшеннях прохідного бар'єру до парламенту (з 3% до 5%).

Кармазін також повідомив, що політрада НУ-НС домовилася про принципи призначення на керівні посади в парламенті і уряді. Згідно з домовленістю, у випадку, якщо керівну посаду в комітеті ВР посідає представник БЮТ, то керівну посаду у відповідному комітеті уряду посяде представник НУ-НС. 

Кармазін відзначив, що в ході дискусії половина членів політради блоку висловилася проти введення таких норм, оскільки вони протирічать принципам демократії та свободі громадян. Зокрема, йшлося про необхідність чітко вказати обов'язки і відповідальність депутата, який отримав депутатський мандат.

Юрій Кармазін
УНІАН
А за словами Юрія Кармазіна, НУ-НС уже визначив свої квоти в системі української влади.
Разом з тим, лідер блоку НУ-НС Юрій Луценко заявив про те, що в середу, 17 жовтня, його політична сила та БЮТ мають намір оприлюднити угоду про створення ними парламентської коаліції.

Про це повідомляє офіційне інтернет-представництво блоку НУ-НС.

"Незабаром ми оприлюднимо весь текст із додатками", - сказав Луценко.

За його словами, оскільки 16 жовтня в Україні оголошено День жалоби в зв'язку з вибухами в Дніпропетровську, то угода буде оприлюднена 17 жовтня.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: