НУ-НСівець: Януковича готові відправити першим потягом до Москви

Якби президент Віктор Янукович спробував змінити статус української мови, "люди просто винесли б його з Банкової і відправили першим поїздом до Москви", - впевнений депутат він НУ-НС.

Якби президент Віктор Янукович наважився  змінити статус української мови, "люди просто винесли б його з Банкової і відправили першим поїздом до Москви".

Про це заявив член політради "Нашої України", народний депутат Володимир Карпук. Так він прокоментував заяву, яку президент Янукович зробив на могилі Тараса Шевченка в Каневі щодо статусу української мови як єдиної державної.

"Справа не в тому, що Янукович шанує конституційний статус української мови, а в тому, що він просто не може його змінити. Адже для зміни Конституції потрібно 300 голосів у парламенті і схвалення всенародним референдумом. До того ж ця процедура довга, і президент ризикував би не досидіти в кріслі до її кінця – люди просто винесли б його з Банкової і відправили першим поїздом до Москви", - наголосив Карпук.

Володимир Карпук підкреслив: "Янукович і його партія не відмовилися від витіснення української мови і відновлення кремлівської політики русифікації. Усвідомивши нездатність пропхати російську мову через Конституцію, вони спробують зробити це через зміни до законів і правову сваволю на місцях".

"Вони ініціюють законопроекти, спрямовані на русифікацію судочинства, освіти, медіа та культури. Водночас президентська фракція не підтримує жоден закон, який відстоює українську ідентичність чи нашу мову", - вважає народний депутат.

"9 березня, доки Янукович демонстрував любов до України в Каневі, Партія регіонів провалила законопроект про відповідальність за приниження гідності українського народу. Заради справедливості слід сказати, що цей закон був би проголосований і без регіоналів, якби деякі депутати, що рядилися в тогу опозиції, не піарилися біля пам’ятника Шевченка в робочий час, а були б у цьому залі й голосували", - додав Карпук.

Як повідомлялося, у вівторок в Каневі Янукович заявив, що в країні "буде розвиватися українська мова як єдина державна мова". Цим фактично він дав зрозуміти, що відмовився від ідеї надання державного статусу російській мові.

Нагадаємо, до президентських виборів Янукович обіцяв домагатися статусу державної мови для російської. Зокрема, у вересні минулого року він заявляв, що готовий міняти Конституцію задля запровадження другої державної мови. Пізніше він наголошував, що російська мова в Україні буде використовуватися без обмежень у тих регіонах, де проживає російськомовне населення.

Читайте також:

Янукович не відрікався від російської мови - Герман

Янукович пообіцяв не надавати російській мові державний статус

ВО "Свобода": етнічні росіяни зобов’язані вивчити українську

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: