НУ-НС: скасування указу про героїзацію Бандери - політичне замовлення

НУ-НС вважає рішення про скасування указу Віктора Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання героя України "політично заангажованим і політично мотивованим".

У НУ-НС вважають політичним замовленням рішення суду про скасування указу про присвоєння Степану Бандері звання Героя України.

Про це заявив заступник лідера фракції НУ-НС Тарас Стецьків.

"Рішення суду не правове, це було зрозуміло з самого початку. Суд не мав права навіть розглядати таке рішення. Донецькому суду не підсудні такого роду укази президента", - сказав депутат.

Він додав, що це рішення може бути легко оскаржено і, що воно і буде оскаржено в судовому порядку.

Стецьків назвав це рішення "політично заангажованим і політично мотивованим", додавши, що воно є "спробою дати псевдоюридичну можливість" чинному президенту Віктору Януковичу скасувати указ попереднього президента Віктора Ющенка.

"Це чиста політика. Політично заангажоване рішення, і з правової точки зору тут навіть нічого коментувати", - заявив Стецьків.

На його думку, не має значення, хто буде звертатися до суду з апеляцією з цього питання. Він також висловив упевненість, що це буде зроблено обов'язково.

"Це буде зроблено обов'язково. Чи зробить це онук Бандери, або зроблять це народні депутати, не має значення", - підкреслив Стецьків. На його переконання, це рішення Донецького суду "може бути легко скасовано будь-яким іншим судом".

Зазначимо, у п'ятницу, 2 квітня, Донецький окружний суд визнав незаконним і скасував указ екс-президента Віктора Ющенка про присвоєння лідеру ОУН Степану Бандері звання Героя України.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович під час візиту до Москви на початку березня пообіцяв розібратися з указами свого попередника щодо героїзації лідерів націоналістів.

Постанову щодо позбавлення Бандери звання Героя було зареєстровано і у Верховній раді (за поданням Компартії).

Натомість сам Віктор Ющенко заявив, що його рішення про присвоєння звань Героя України Степану Бандері і Роману Шухевичу не підлягають відкликанню, і поки своє слово у цьому питанні не скаже Конституційний суд, будь-які подібні спроби будуть незаконними.

Читайте також:

Донецький суд відібрав у Бандери звання Героя

Ющенко: позбавити Бандеру й Шухевича звань Героя неможливо

115 тисяч українців підписалися проти героїзації Бандери

Онук Бандери поміняє звання Героя на дачу Януковича

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: