Нємцов пояснив, чому Росія ліквідує українські організації

Російський опозиціонер Борис Нємцов вважає закриття у Москві українських організацій "політичним замовленням". Він дивується, що з боку Києва у відповідь тільки "невиразне маренння".

Закриття українських організацій в Москві і обшуки в українській бібліотеці це політична кампанія, впевнений опозиційний російський політик, лідер руху "Солідарність" Борис Нємцов.

"Закриваються дві українські організації, мають місце гоніння на українську бібліотеку в Москві, очевидно, що це політична кампанія", - заявив він в ефірі одного з українських телеканалів.

За словами Нємцова, "формально через суди проводять рішення про те, що, нібито, організації українські і бібліотека порушують якісь статути, закони і так далі, насправді - це політичне замовлення".

При цьому він зазначив, що не чує позиції української сторони.

"Я чую якийсь невиразне марення про те, що потрібно знайти рішення цього питання", - пояснив Нємцов.

Нагадаємо, спочатку у Росії ліквідували Федеральну національно-культурну автономію українців Росії (ФНКА УР). Пізніше стало відомо, що російський Мін'юст на 31 січня запланував закрити Об'єднання українців Росії (ОУР) "за тією ж самою схемою, як перед тим закривали ФНКА УР", повідомив головний редактор інформаційного порталу ОУР Віктор Гіржов.

Окрім того, в центрі скандалу опинилася Бібліотека української літератури в Москві: російські правоохоронці провели там обшуки і вилучили більш як 50 книг, в яких було виявлено слово "націоналізм". Потім виявилося, що книги з бібліотеки були вилучені в рамках кримінальної справи за фактом поширення екстремістської літератури. Ходили чутки про закриття бібліотеки, але 27 січня у посольстві України в Москві заявили, що уряд російської столиці має намір "продовжувати підтримку Бібліотеки української літератури".

Читайте також:

У Росії закриють ще одну організацію українців

Національну автономію українців Росії остаточно ліквідовано

Уряд Росії ліквідує Об'єднання українців

З української бібліотеки в Москві вилучено націоналістичну літературу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: