Очільник МОН знову запевнив, що ніколи не займався плагіатом, а в НАЯЗВО ситуацію не коментують до офіційної публікації рішення суду.
Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) визнав, що Комітет з питань етики Нацагентства із забезпечення якості освіти (НАЗЯВО) незаконно встановив в наукових роботах міністра освіти та науки Сергія Шкарлета плагіат.
Про це повідомив сам Шкарлет на своєму Telegram-каналі.
Зі слів міністра, ОАСК дослідив матеріали справи та "визнав протиправними дії відповідача щодо встановлення наявності текстових запозичень без посилання на джерело" у низці наукових робіт Шкарлета.
"За моїм позовом проти НАЗЯВО схвалено рішення про незаконність дій Комітету з питань етики. Як і обіцяв, у судовому порядку я захистив своє ім’я як науковця, який ніколи не займався плагіатом. А тому всіх своїх політичних опонентів, які намагалися на цьому побудувати цілу кампанію з дискредитації, щиро вітаю з очікуваним фіаско", – написав Шкарлет.
На його думку, Комітет з питань етики, який був створений МОН, "на деякий час перетворився на інструмент маніпуляцій". Шкарлет також зазначає, що рішення про наявність чи відсутність плагіату в роботах українських вчених "має ухвалюватися виключно в межах чинного законодавства, уповноваженими структурами і тільки на підставі доведених фактів".
Водночас у статуті НАЗЯВО мовиться, що Комітет з питань етики може розглядати питання академічного плагіату і вносити відповідні подання до Нацагентства.
Нагадаємо, у вересні 2020 року етичний комітет Нацагентства з питань забезпечення якості освіти знайшов плагіат в трьох роботах Сергія Шкарлета. Але сам посадовець заперечив це і заявив, що для більшої частини науковців питання щодо нібито плагіату в його роботі закрите.