Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Митрополит Київский замість патріарха.  Опубліковано проект статуту Православної Церкви в Україні

Це визначено статутом Помісної церкви.

Очільник нової Помісної Української церкви матиме статус Митрополита Київського, а не патріарха.

Про це йдеться у статуті церкви, текст якого опинився у розпорядженні "УП". З ним можна ознайомитися за посиланням.

Незважаючи на те, що нова церква буде автокефальною і незалежною, її голова не отримає статусу патріарха, а буде Митрополитом Київським. Проте текст статуту, в якому про це йдеться, є початковим, а правки представників УПЦ КП, УПЦ МП та Української автокефальної православної церкви не враховані. 

Повідомляється, що Синод нової Церкви, згідно з документом, має складатись із 12 архієреїв. Кожні півроку половина Синоду буде проходити ротацію, а термін повноважень члена Синоду складатиме один рік. Предстоятеля нової церкви обиратимуть на помісному Соборі. 

У день Об'єднавчого собору ТСН покаже спецвипуск новин.

Нагадаємо, 3 листопада у Стамбулі Константинопольський патріарх Варфоломій та президент України Петро Порошенко підписали угоду про співпрацю. 5 листопада на соборі Вселенського патріархату призначили Об'єднавчий собор в Україні на 15 грудня. Переважна більшість архієреїв УПЦ МП, яка підпорядковується РПЦ, теж відмовилися брати участь в Об'єднавчому соборі та не прийняли запрошення.

Після проведення собору в Україні, глава об'єднаної церкви поїде до Стамбула 6 січня для отримання Томоса з рук Вселенського патріарха.

Залиште свій коментар

Вибір редакції