Об’єднавчий собор української церкви: як відбуватиметься голосування за її предстоятеля

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Кожен українських ієрарх зможе взяти на собор ще двох осіб.

Вселенський патріарх Варфоломій розіслав запрошення на Об’єднавчий собор українським ієрархам, у якому розповів про процес його проведення.

Фото запрошення на своїй сторінці у Facebook опублікував митрополит УПЦ МП Олександр (Драбинко).

Варфоломій у своєму листі зазначає, що кожен ієрарх матиме змогу привести на собор одного клірика та одного монаха або мирянина, які матимуть право голосу. Після попереднього голосування буде сформовано бюлетень із трьома кандидатурами. Після цього предстоятеля обиратимуть лише архієреї з-поміж цих трьох кандидатів.

Також зазначається, що головуватиме на соборі митрополит Галльський Еммануїл (Адамакіс). Крім цього, на соборі також буде присутній і президент України Петро Порошенко.

Реальність

Опубліковано Oleksandr Drabinko Четвер, 6 грудня 2018 р.

За даними BBC Україна, у соборі візьмуть участь близько 45 ієрархів УПЦ КП, 14 представників від Української автокефальної церкви, а також всі охочі ієрархи УПЦ МП. Їхня точна кількість невідома, оскільки собор УПЦ МП заборонив своїм представникам йти на Об’єднавчий собор, однак, за словами кількох джерел, кілька десятків ієрархів від УПЦ МП будуть присутні на ньому.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко повідомив дату проведення Об'єднавчого собору в Україні. За словами глави держави він відбудеться 15 грудня. На ньому буде обрано предстоятеля Помісної української церкви, а також затверджено її статут.

ВідеоНа об'єднавчому соборі мають формально створити єдину церкву, ухвалити її статут і обрати предстоятеля

10 днів до ймовірного церковного об'єднання. Собор української помісної церкви призначений на 15 грудня, - оголосив президент Порошенко. Єпископи православної церкви Київського патріархату, автокефальної церкви, а також усі охочі єпископи з Московського патріархату засідатимуть в одному з найдавніших храмів Києва - Софійському соборі. 

На об'єднавчому соборі мають формально створити єдину церкву, ухвалити її статут і обрати предстоятеля

Залиште свій коментар

Вибір редакції