Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Об’єднавчий собор минав дуже тяжко і могло нічого не відбутися – Філарет

За його словами, проведення об’єднання "висіло на волосині".

Об’єднавчий собор православних церков в Україні минав дуже тяжко і "висів на волосині".

Про це під час божественної літургії у Михайлівському соборі у Києві заявив почесний патріарх ПЦУ Філарет, передає УНІАН.

"Я не знаю, чи знаєте ви, як проходив тяжко собор в Софії 15 грудня, але собор проходив дуже тяжко і на волосині він висів. Могло нічого і не відбутися, але нашими загальними зусиллями ми подолали це", - розповів він.

Нагадаємо 5 січня Вселенський патріарх Варфоломій підписав Томос, яким надав незалежний статус Православній Церкві України, про створення якої було оголошено на Об'єднавчому соборі 15 грудня 2018 року. Наступного дня, 6 січня, його урочисто вручили предстоятелю ПЦУ. За словами Вселенського патріарха Варфоломія, Константинопольський патріархат надаючи автокефалію, прийняв до себе мільйони вірних України як справжня церква-матір, на відміну від їхньої "мачухи". 

На соборі 15 грудня були присутні представники Вселенського патріархату, глави УПЦ Київського патріархату, УАПЦ, митрополити УПЦ Московського патріархату Симеон і Олександр, президент України Петро Порошенко, спікер Верховної Ради Андрій Парубій. У результаті голосування була підтримана кандидатура митрополита Переяславського і Білоцерківського Української православної церкви Київського патріархату та намісника патріарха Філарета Епіфанія. Після обрання Епіфаній став митрополитом Київським і всієї України. Своєю чергою, митрополит УПЦ МП Онуфрій втратив свій статус. Сама ж УПЦ МП за рішенням Верховної Ради мусить бути перейменована в РПЦ в Україні. На завершення юридичної процедури відведено конкретний час.

ВідеоПатріарх Філарет відступив од керування церквою

Патріарх Філарет приїхав на Собор уже не в білому клобуку, як і належить за саном, а в чорному як простий монах. Але переоцінити його значення для створення помісної церкви неможливо. Ні новий очільник, ні Вселенський патріарх, ні президент, ані парламент не змогли б навіть наблизитися до нинішньої, справді історичної події, якби не фігура Філарета. Він вірив у цю ідею тоді, коли ніхто в неї не вірив. Він будував церкву тоді, коли ніхто йому не допомагав.

Патріарх Філарет відступив од керування церквою

Після проведення собору в різних регіонах України розпочались переходи парафій із УПЦ МП до ПЦУ. Найбільша кількість переходів у Вінницькій області. Також є перехід парафії у Дніпропетровській області, що є першим фактом на території Лівобережної України. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції