Обама готовий поступитися Москві і відкласти вступ України в НАТО

Формально право вето Москви в розширенні НАТО відкидається, але прийом Грузії або України більше не стоїть на порядку денному.

Провідні німецькі ЗМІ, коментуючи переговори Барака Обами та Дмитра Медведєва, відзначають, що тема вступу України в НАТО настільки зачіпає інтереси Москви, що вона буде непохитною навіть попри вимоги США.

Берлінська газета Die Welt пише, що 2005 року сенатор Обама був змушений кілька годин провести в аеропорту поблизу Сибіру через примхи російських служб безпеки. А тепер Росія – "наріжний камінь нової зовнішньої політики Обами-президента".

При цьому, зауважує видання, задекларовані ним прагнення ядерного роззброєння чи то пак без’ядерного світу важливі йому не самі по собі, а як засіб для досягнення мети.

Видання підкреслює, що американському президенту потрібна довіра Росії, щоб натиснути на іранський режим, вирішити проблеми логістики в забезпеченні міжнародного контингенту сил в Афганістані та вгамувати "немиролюбних" на кшталт Північної Кореї.

Заради цього Обама готовий піти на поступки: формально право вето Москви в розширенні НАТО відкидається, але прийом Грузії або України більше не стоїть на порядку денному, констатує Die Welt.

Мюнхенська газета Süddeutsche Zeitung вважає, що від теми ядерного роззброєння тхне нафталіном. Обама потребує швидкого зовнішньополітичного успіху, а Росія – повернути собі роль глобальної держави.

"Росія чекає від США стриманості в зоні свого безпосереднього сусідства (особливо в Україні). Обама обслуговує ці державницькі амбіції, коли він облагороджує Москву стратегічними переговорами про роззброєння", - пише видання..

Газета Stuttgarter Zeitung додає: "Обама мусить зрозуміти, що є теми, які настільки торкаються національних інтересів Росії, що позиція Москва буде непохитною, як-от з членством в НАТО України".

Новий старт цілком можливий, зазначає далі газета, але передусім у питаннях Афганістану чи Ірану.

Читайте також:

Обама подякував Росії за Аляску

Ющенко боїться, що Україна стане "розмінною монетою" Путіна і Обами

Обама пообіцяв не нав'язувати українцям НАТО

Обама: зміна кордонів України призведе до анархії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: