Обама надіслав Януковичу хвалебного листа

Президент США похвалив українського колегу за рішення відмовитись від високозбагаченого урану.

Президент США Барак Обама написав листа президентові України Віктору Януковичу, в якому ще раз висловив високу оцінку історичному рішенню України вивезти з країни всі рештки високозбагаченого урану.

"Це було поважне рішення, яке має слугувати глобальним прикладом", - йдеться у листі, оприлюдненому прес-службою президента України.

У листі також зазначається, що комюніке та робочий план, які були вироблені, - це міцний фундамент, на який можна опиратися у реалізації цілей, окреслених під час саміту у Вашингтоні.

Крім того, говорячи про наступний саміт, що має відбутися у 2012 році у Кореї, Обама зазначив: "Щоб цей саміт мав успіх, пропоную розпочати роботу зараз".

"Я хотів би звернутися до вас з проханням, щоб Україна достукалася до інших, особливо тих, кого ми не змогли запросити на саміт, та просила їх прийняти точку зору саміту з питань ядерної безпеки у Вашингтоні", - йдеться у листі Обами.

Нагадаємо, 12 квітня у США Янукович під час зустрічі з президентом США Бараком Обамою заявив, що Україна відмовиться від близько 90 кг збагаченого урану, якого достатньо для створення ядерної зброї.

У спільній заяві глав держав, яка була оприлюднена за результатами зустрічі, наголошується, що Обама позитивно оцінив рішення України позбутися усіх запасів високозбагаченого урану в обмін на необхідну технічну та фінансову допомогу у цьому питанні з боку Сполучених Штатів.

Читайте також:

У Конгресі США закликали Обаму більше уваги приділяти Україні

Янукович стверджує, що він показав приклад усьому світу

БЮТ: Янукович знищив українську ядерну фізику заради фотосесії з Обамою

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: