Обама: пам`ять про Голодомор допоможе запобігти повторенню трагедії

"Україна колись була житницею Європи, і українці, можливо, змогли б себе прогодувати і врятувати мільйони життів", - сказано у зверненні Обами.

Президент США Барак Обама назвав Україну "житницею Європи" і висловив сподівання, що пам`ять про Голодомор 1932-1933 років допоможе запобігти повторенню трагедії в майбутньому.

Про це йдеться у письмовій заяві Обами з приводу 76-х роковин Голодомору в Україні.

"Українці значно постраждали під час подій, відомих як Голодомор, через конфіскацію режимом Сталіна зерна і ферм в усій Україні. Україна колись була житницею Європи, і українці, можливо, змогли б себе прогодувати і врятувати мільйони життів тоді, якби їм було дозволено це зробити... Жителі України подолали жах Великого голоду і продовжили будувати вільну і демократичну країну... Ми сподіваємося, що пам`ять про Голодомор допоможе запобігти повторенню трагедії в майбутньому”, - сказано у зверненні Обами.

За даними Інституту демографії і соціальних досліджень Національної академії наук України, демографічні втрати від Голодомору 1932-1933 років в Україні становлять 3,5 млн. осіб.

У 1933 році в Україні через Голодомор загинуло 940 тисяч працездатного населення (віком від 15 до 60 років), 262 тисяч осіб літнього віку і 800 тисяч дітей.

Серед сільського населення в тому самому році загинуло 660 тисяч осіб працездатного віку, 242 тисяч осіб літнього віку і 594 тисячи дітей.

Нагадаємо, Україна вшановуватиме чергові роковини пам’яті жертв Голодоморів з 24 по 28 листопада. Про це йшлося під час засідання Організаційного комітет з підготовки та проведення у 2009 році заходів у зв’язку з Днем пам’яті жертв голодоморів під головуванням віце-прем’єр-міністра Україна Івана Васюника.

Читайте також:

Україна вшановуватиме пам’ять жертв голодоморів чотири дні

Ющенко попросив ПАРЄ належно оцінити Голодомор

Тимошенко виділила 5 мільйонів на пам’ятник жертвам Голодомору у Вашингтоні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: