Обама пообіцяв не нав'язувати українцям НАТО

Українська сторона залишилась задоволеною заявами, зробленими президентом США під час візиту до Москви.

Президент США Барак Обама під час візиту до Росії підтвердив, що рішення про членство України в НАТО має приймати виключно український народ. Про це повідомив посол України у РФ Костянтин Грищенко.

"Я думаю, що президент США підтвердив ту позицію, яка неодноразово підтверджувалась чиновниками різного рівня як у Вашингтоні, так і під час візитів до іноземних держав. А саме - що питання про членство або нечленство в Альянсі мають вирішувати народи тих країн, які можуть бути кандидатами на таке членство", - сказав Грищенко.

Посол наголосив, що це співпадає з позицією України в цілому, незалежно від політичних сил, які сьогодні займають різну позицію – є єдиний підхід, що це питання має вирішуватись через референдум.

"Обама тільки віддзеркалював те, що насправді є реальною ситуацією з цього питання всередині України. Головне, що ніхто за нас не може брати на себе право вирішувати це питання – ні у Вашингтоні, ні у Москві, ні у Брюсселі. Це та тема, яку ми маємо підтримувати, хто б її не виголошував", - наголосив Грищенко.

Як повідомлялося, сьогодні Барак Обама виступаючи у Москві перед студентами Російської економічної школи, заявив, що США не нав'язуватимуть жодній країні вступ до НАТО.

"Америка ніколи не нав'яже іншій країні якусь систему безпеки. Якщо якась країна хоче стати членом НАТО, то більшість населення цієї країни має на це погодитися, вона повинна сприяти місіям Альянсу і здійснити реформи", - сказав Обама.

Читайте також:

Обама: зміна кордонів України призведе до анархії

Крим і кордони з Росією визнані загрозами безпеці України

Росія відмовилась визнати територіальну цілісність Грузії

Ющенко боїться, що Україна стане "розмінною монетою" Путіна і Обами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: