Обама та Мєдвєдєв гарантують безпеку України

Президенти Росії та США підтвердили, що захищатимуть Україну, яка відмовилася від ядерної зброї.

Президенти РФ і США Дмитро Мєдвєдєв і Барак Обама підтверджують гарантії, дані Україні, Казахстану та Білорусі після відмови останніх від ядерної зброї.

Це зазначається у прийнятій 4 грудня спільній заяві у зв'язку із завершенням терміну дії договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО), на зміну якому поки не прийшов новий документ.

"Росія і Сполучені Штати Америки вітають прихильність Республіки Білорусь, Республіки Казахстан та України їх статусу держав, які не володіють ядерною зброєю", - наголошується в документі.

Обама і Мєдвєдєв заявили, що гарантії будуть зберігатися і після 4 грудня, коли закінчується термін дії договору про СНО.

Президенти також оголосили про намір продовжувати співпрацювати в дусі Договору після закінчення терміну його дії, а також прагнути укласти новий договір якомога швидше.

Нагадаємо, новий договір про СНО повинен був з'явитися до закінчення терміну дії попереднього. Тим не менше, Росія і США не вклалися у термін.

4 грудня МЗС РФ розповсюдив заяву, в якій стверджується, що робота над договором про обмеження стратегічних наступальних озброєнь наближається до завершення.

На думку МЗС РФ, майбутній договір по СНО "покликаний стати ще однією віхою у справі роззброєння і нерозповсюдження, ознаменувати перехід на більш високий рівень взаємодії Росії та США, підтвердити спільність цілей двох країн в питаннях зміцнення взаємної та глобальної безпеки".

Читайте також:

У Києві стартує саміт Україна-ЄС

Українська армія зможе воювати хіба що з Люксембургом

Росія і США підпишуть новий договір про обмеження озброєння

Україна хоче, щоб її РЛС працювали і на Європу, і на Росію
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: